Mirabbos ota Mirzaahmedov vafot etdi
O‘zbekiston milliy televideniyesi orqali uzoq yillar davomida efirga uzatilgan va millionlab tomoshabinlarning e’tiborini qozongan “Otalar so‘zi” ko‘rsatuvining boshlovchisi, donishmand va ibratli so‘zlari bilan tanilgan Mirabbos ota Mirzaahmedov vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu xabar ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqalib, xalqimiz tomonidan chuqur qayg‘u bilan qarshi olindi. Mirabbos ota o‘z hayoti davomida ko‘plab avlodlarga nasihat qilib, xalq orasida katta hurmat va e’tiborga sazovor bo‘lgan inson edi.
U o‘z ko‘rsatuvi orqali insoniy qadriyatlar, ota-onaga hurmat, axloqiy tamoyillar va hayotiy haqiqatlar haqida chuqur ma’noli gaplari bilan tomoshabinlarga ma’naviy yo‘l ko‘rsatgan. Uning so‘zlari ko‘plab yurtdoshlar uchun hayotiy saboq bo‘lgan.
Marhumning vafoti nafaqat yaqinlari, balki uni yillar davomida televizor orqali tinglab kelgan va qadrlagan millionlab yurtdoshlarimiz uchun ham katta yo‘qotish bo‘ldi. Ijtimoiy tarmoqlarda minglab odamlar uning oilasiga ta’ziya izhor etib, Mirabbos otaning ibratli hayoti va hikmatli so‘zlarini yodga olmoqda.

Мираббос ота Мирзаахмедов скончался
Ведущий программы «Отцовское слово», которая на протяжении многих лет транслировалась на национальном телевидении Узбекистана и завоевала внимание миллионов зрителей, мудрый и вдохновляющий Мироббос ота Мирзаахмедов скончался. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эта новость широко распространилась в социальных сетях и была встречена нашим народом с глубокой скорбью. Мироббос ота на протяжении своей жизни давал наставления многим поколениям и пользовался большим уважением и признанием среди народа.
Через свою программу он духовно направлял зрителей, говоря глубокие слова о человеческих ценностях, уважении к родителям, моральных принципах и жизненных истинах. Его слова стали жизненным уроком для многих соотечественников.
Смерть покойного стала большой утратой не только для близких, но и для миллионов наших соотечественников, которые годами слушали и ценили его по телевидению. Тысячи людей в социальных сетях выражают соболезнования его семье, вспоминая вдохновляющую жизнь и мудрые слова Мироббос ота.