Sud reper Endi Kartraytning bevasi Marina Koxalni 12,5 yilga ozodlikdan mahrum qilish haqida hukm chiqardi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Marina Koxal turmush o‘rtog‘ini o‘ldirish va uning jasadini tahqirlashda aybdor deb topildi. Ushbu hukm Pravilamag nashri tomonidan xabar qilindi.
Marhum reperning qarindoshlari advokati Anton Kobit hukm yuzasidan shunday fikr bildirdi: “Biz sudning adolatli qaror chiqarganidan mamnunmiz. Marina Koxal jamiyatdan izolyatsiya qilinishi kerak edi.
Bu qaror adolat tamoyillariga muvofiqdir.” Eslatib o‘tamiz, Endi Kartraytning bo‘laklangan jasadi 2020 yil iyul oyida Sankt-Peterburg shahridagi kvartiradan topilgan edi. Tergovga ko‘ra, Marina Koxal 29 iyul kuni mojaro vaqtida reperga insulin analogini in’eksiya qilib, uning o‘limiga sabab bo‘lgan.
Shundan so‘ng, u marhumning tanasini bo‘laklarga ajratgan. Marina Koxal esa sud jarayonida o‘z aybini rad etdi.
Uning ta’kidlashicha, Kartrayt giyohvand moddalarni ortiqcha iste’mol qilish oqibatida vafot etgan. U erining o‘limini muxlislardan yashirish maqsadida bunday yo‘l tutganini iddao qildi.

Вдова рэпера Энди Картрайте приговорена к 12,5 годам
Суд приговорил вдову рэпера Энди Картраита Марину Кохал к 12,5 годам лишения свободы. Об этом сообщил Zamin.uz.
Марина Кохал признана виновной в убийстве супруга и осквернении его тела. Об этом сообщило издание Pravilamag.
Адвокат родственников покойного рэпера Антон Кобит прокомментировал приговор следующим образом: «Мы довольны справедливым решением суда. Марина Кохал должна быть изолирована от общества.
Это решение соответствует принципам справедливости.» Напомним, что расчленённое тело Энди Картраита было найдено в июле 2020 года в квартире в Санкт-Петербурге. По данным следствия, 29 июля во время ссоры Марина Кохал ввела рэперу инъекцию аналога инсулина, что привело к его смерти.
После этого она расчленила тело покойного. Марина Кохал на суде отрицала свою вину.
По её словам, Картраит умер из-за чрезмерного употребления наркотиков. Она утверждала, что пошла на такой шаг, чтобы скрыть смерть мужа от поклонников.