Larisa Dolina firibgarlik ishi bo‘yicha sudga kelmadi
Xonanda Larisa Dolina firibgarlik ishi bo‘yicha sud majlisiga kelmadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U jabrlanuvchi sifatida ishtirok etayotgan mazkur ishda ayblanuvchilar o‘zlarini uy-joy dasturi vakillari sifatida tanishtirib, xonandaning ishonchini qozonib, uning kvartirasiga tegishli mulk huquqiga oid kelishuvga undaganlikda gumon qilinmoqda. TASS axborot agentligi xabariga ko‘ra, sud majlisida to‘rt nafar ayblanuvchi qatnashgan, biroq Larisa Dolina shaxsan ishtirok etmagan.
Sud odatiy tartibda o‘tgan bo‘lib, tomonlar ishning tafsilotlarini o‘rganishni davom ettirgan. Mazkur voqea 2024 yilda sodir bo‘lgan.
O‘shanda jinoyatchilar Dolinani aldab, uning Moskva markazidagi kvartirasiga tegishli mulk huquqidan deyarli mahrum qilgan. Ish materiallariga ko‘ra, ushbu firibgarlik natijasida yetkazilgan zarar taxminan 300 million rublni tashkil qilgan.
Tekshiruv natijasida ko‘chmas mulkni sotish bo‘yicha tuzilgan shartnoma haqiqiy deb topilmagan va kvartira yana Dolinaga qaytarilgan. Hozirda sud jarayonida ayblanuvchilarning qanday usul bilan jinoyatni amalga oshirgani va xonandani qanday ishontirganligi o‘rganilmoqda.

Larisa Dolina не явилась в суд по делу о мошенничестве
Певица Лариса Долина не пришла на судебное заседание по делу о мошенничестве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она участвует в этом деле в качестве потерпевшей. Подозреваемые представились представителями жилищной программы, завоевали доверие певицы и, как подозревается, побудили её заключить соглашение о праве собственности на квартиру. По информации агентства ТАСС, на судебном заседании присутствовали четыре обвиняемых, однако сама Лариса Долина не участвовала лично.
Суд прошёл в обычном порядке, стороны продолжили изучение деталей дела. Это событие произошло в 2024 году.
Тогда преступники обманули Долину и практически лишили её права собственности на квартиру в центре Москвы. Согласно материалам дела, ущерб от этого мошенничества составил около 300 миллионов рублей.
По результатам расследования договор купли-продажи недвижимости был признан недействительным, и квартира была возвращена Долиной. В настоящее время в ходе судебного процесса изучается, каким образом обвиняемые совершили преступление и как они убедили певицу.