Jumadulla Rametov 70 yoshda: yubiley va yangi xursandchilik
Mashhur aktrisa Saida Rametova yaqinda turmush o‘rtog‘i, taniqli aktyor Jumadulla Rametovning 70 yoshga to‘lgani munosabati bilan uning yubileyini keng nishonladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu quvonchli tadbir haqida ijtimoiy tarmoqlarda videolar ham e’lon qilindi. Tadbir davomida Jumadulla Rametov Madaniyat vazirligi tomonidan “Madaniyat va san’at fidokori” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bundan tashqari, ular o‘z oilasida yana bir katta xursandchilik bo‘layotganini e’lon qildilar: bosh nevaralari Sarvaraoyning to‘yi yaqinlashayotganini va kuyov Azizbek ekanini ma’lum qilishdi. Saida Rametova ushbu kuni o‘zini juda baxtli his qilganini ta’kidladi.
U yoshlar baxtli hayot kechirishini, yaxshi farzandlar ko‘rishini tilab, kelajakda beshik to‘y va aqiqa to‘ylariga ham yetkazishini, Olloh nasib qilsa, nabiralarining to‘ylarini o‘tkazish imkoniga ega bo‘lishini istab qoldi. Aktrisa shuningdek, Jumadulla Rametov bilan 45 yildan buyon birga hayot kechirayotganini va bu davr mobaynida birgalikda san’at sohasida faoliyat olib borganini aytib o‘tdi.

Джумадулла Раметов 70 лет: юбилей и новая радость
Известная актриса Саида Раметова недавно широко отпраздновала юбилей своего супруга, известного актера Джумадуллы Раметова, которому исполнилось 70 лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
О данном радостном событии были также опубликованы видео в социальных сетях. Во время мероприятия Джумадулла Раметов был награждён Министерством культуры орденом «Заслуженный деятель культуры и искусства».
Кроме того, они объявили о ещё одной большой радости в своей семье: скоро состоится свадьба их старшей внучки Сарвараой, а женихом будет Азизбек. Саида Раметова подчеркнула, что в этот день чувствовала себя очень счастливой.
Она пожелала молодым счастливой жизни, хороших детей, чтобы в будущем они смогли отпраздновать и обряды бэбик-той и акика-той, и, если позволит Аллах, иметь возможность провести свадьбы своих внуков. Актриса также отметила, что живёт вместе с Джумадуллой Раметовым уже 45 лет и за это время они вместе работали в сфере искусства.