Madina Bonu "Silk Way Star"da ikkinchi o‘rinni oldi
O‘zbekistonlik xonanda Madina Bonu Adilova xalqaro vokal televizion loyihasi "Silk Way Star" finalida ikkinchi o‘rinni egalladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Final bosqichi 23-noyabr kuni Qozog‘istonning Ostona shahrida o‘tkazildi. Mazkur loyiha Qozog‘iston va Xitoy o‘rtasidagi hamkorlik doirasida amalga oshirilgan yirik media-tashabbus bo‘lib, u Qozog‘iston prezidenti Qasim-Jo‘mart Toqayev hamda Xitoy Xalq Respublikasi rahbari Si Szinpin tomonidan imzolangan kelishuv asosida tashkil etilgan.
Musobaqa dastlab 12 davlat vakillarini jamlagan bo‘lsa, final bosqichiga faqat yetti ijrochi yetib kelgan. Loyiha davomida tomoshabinlar tomonidan jami 508,2 ming ovoz berildi.
Madina Bonu Adilova 85,4 ming ovoz to‘plab, ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Birinchi o‘rin mo‘g‘ulistonlik Mishel Jozefga nasib etdi.
U 112,2 ming ovoz to‘plab g‘olib bo‘ldi. Uchinchi o‘rinni esa Xitoy vakili Chjan Xe Syuan 73,6 ming ovoz bilan egalladi.
Malayziyalik Yazmin Aziz ham 73,6 ming ovoz to‘plab, keyingi o‘rinni oldi. Armanistonlik Saro Gevorgyan esa 73,1 ming ovoz bilan musobaqani yakunladi.
Madina Bonu Adilovaning ushbu yutuqlari O‘zbekiston san’atining xalqaro miqyosda e’tirof etilayotganidan dalolat beradi. Bu kabi muvaffaqiyatlar milliy san’atimizning rivojlanishiga hissa qo‘shmoqda.

Мадина Бону заняла второе место на "Silk Way Star"
Узбекская певица Мадина Бону Адилова заняла второе место в финале международного вокального телевизионного проекта "Silk Way Star". Об этом сообщает Zamin.uz.
Финальный этап прошёл 23 ноября в городе Астана, Казахстан. Этот проект является крупной медиа-инициативой в рамках сотрудничества между Казахстаном и Китаем, организованной на основе соглашения, подписанного президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым и лидером Китайской Народной Республики Си Цзиньпином.
Первоначально в конкурсе участвовали представители 12 стран, однако в финал прошли только семь исполнителей. В ходе проекта зрители отдали в общей сложности 508,2 тысячи голосов.
Мадина Бону Адилова набрала 85,4 тысячи голосов и заняла второе место. Первое место досталось жителю Монголии Мишелю Жозефу.
Он набрал 112,2 тысячи голосов и стал победителем. Третье место занял представитель Китая Чжан Хэ Сюань с 73,6 тысячами голосов.
Малазийка Язмин Азиз также набрала 73,6 тысячи голосов и заняла следующее место. Армянин Саро Геворгян завершил конкурс с 73,1 тысячами голосов.
Достижения Мадины Бону Адиловой свидетельствуют о международном признании искусства Узбекистана. Такие успехи способствуют развитию национального искусства.