Shahzoda Matchonova haqida qiziqarli faktlar!
Aktrisa Shahzoda Matchonova haqida ko‘pchilik bilmaydigan bir nechta qiziqarli faktlar mavjud. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Quyida ularning ayrimlari keltirilgan: 1. Shahzoda Matchonova aslida aktrisa bo‘lishni reja qilmagan.
U 1987 yil 8 avgust kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasining Nukus shahrida san’atkorlar oilasida tug‘ilgan va shu muhitda ulg‘aygan. 2.
Aktrisa 2016 yil 25 noyabrda Omar ismli yigit bilan oila qurgan. Ularning nikoh to‘yi Toshkentdagi yirik restoranlardan birida o‘tkazilgan.
To‘y haqida turli mish-mishlar, jumladan, kuyovning soxta ekani haqidagi gaplar tarqalgan. Shundan so‘ng Shahzoda shaxsiy hayoti haqida kamroq ma’lumot berishni afzal ko‘rgan.
3. Aktrisa o‘zbek va qoraqalpoq teatr hamda kino san’atida faoliyat yuritadi.
U ovqat pishirishni yoqtirmaydi va liftga yolg‘iz chiqishdan qo‘rqadi. 4.
2019 yilda Instagram’dagi savol-javobda "Ajrashganmisiz?" degan savolga u "Ha" deb javob bergan. 5.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Shahzoda ikkinchi bor oila qurgan va Raniya ismli qizaloqning onasi bo‘lgan. 6.
Shahzoda Matchonova o‘zining ilk rollaridan birini O‘zbekistonda taniqli rejissyor Zebo Navro‘zova kastingida qatnashib qo‘lga kiritgan. U rejissyor nazariga tushib, filmlarda suratga tushishni boshlagan.
7. Aktrisaning ilk roli 2007 yilda xonanda Shohruhxon bilan birga suratga olingan “Aprel-may” filmida bo‘lgan.
Bu film orqali u tomoshabinlar orasida mashhurlikka erishgan. Shahzoda Matchonova o‘zining ijodi va shaxsiy hayoti bilan ko‘pchilikning e’tiborini tortishda davom etmoqda.

Интересные факты о принцессе Матчоновой!
Существует несколько интересных фактов об актрисе Шахзоде Матчоновой, о которых многие не знают. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ниже приведены некоторые из них: 1. Шахзода Матчонова изначально не планировала становиться актрисой.
Она родилась 8 августа 1987 года в городе Нукус Республики Каракалпакстан в семье артистов и выросла в такой среде. 2.
Актриса вышла замуж 25 ноября 2016 года за молодого человека по имени Омар. Их свадебное торжество прошло в одном из крупных ресторанов Ташкента.
О свадьбе ходило много слухов, в том числе и о том, что жених был подставным. После этого Шахзода предпочла меньше рассказывать о своей личной жизни.
3. Актриса работает в узбекском и каракалпакском театре и кино.
Она не любит готовить и боится ездить в лифте одна. 4.
В 2019 году в вопросах и ответах в Instagram на вопрос «Вы развелись?» она ответила «Да». 5.
По данным, Шахзода вышла замуж во второй раз и является матерью девочки по имени Рания. 6.
Шахзода Матчонова получила одну из своих первых ролей, участвуя в кастинге известного в Узбекистане режиссера Зебо Наврузовой. Она привлекла внимание режиссера и начала сниматься в фильмах.
7. Первая роль актрисы была в фильме «Апрель-май» 2007 года, снятом вместе с певцом Шохруххоном.
Этот фильм принес ей популярность среди зрителей. Шахзода Матчонова продолжает привлекать внимание многих своей творческой деятельностью и личной жизнью.