Salmonxon Dharmendraning vafoti munosabati bilan ta’ziya bildirdi
Hindiston kinosining mashhur aktyori Salmonxon Bollivud afsonasi Dharmendraning vafoti munosabati bilan chuqur ta’ziya bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
NDTV xabariga ko‘ra, Salmonxon ijtimoiy tarmoqlarda Dharmendraga bo‘lgan hurmat va mehrini so‘z orqali ifoda etgan. U Instagram’dagi postida quyidagicha yozgan: “Muhabbat bilan keldingiz, muhabbat qoldirib ketayapsiz.
Hurmat bilan keldingiz, hurmat qoldirib ketayapsiz. Hayot davom etadi.” Ushbu so‘zlar Salmonxonning shaxsiy qayg‘usi bilan bir qatorda, butun Bollivudning chuqur iztirobini aks ettiradi.
Dharmendra 89 yoshida, juma kuni Mumbay shahrida hayotdan ko‘z yumdi. Uning vafoti nafaqat kino olamida, balki keng jamoatchilik orasida ham katta qayg‘u bilan kutib olindi.
U “Sholay”, “Chupke Chupke”, “Yadgar” kabi ko‘plab mashhur filmlarda o‘zining iste’dodli ijrosi bilan tomoshabinlar qalbidan joy olgan edi. Aktyorning samimiyligi, kamtarligi va professionalligi uni millionlab muxlislar uchun unutilmas shaxsga aylantirdi.
Salmonxon va Dharmendra o‘rtasidagi munosabatlar nafaqat hamkasblik, balki mehr va hurmatga asoslangan iliq rishtalar edi. Salmonxon Dharmendraning insoniy fazilatlarini doimo qadrlagan.
Bollivudda bunday samimiy munosabatlar kam uchraydi va bu ikki aktyorning o‘zaro hurmati muxlislar orasida alohida e’tirofga sazovor bo‘lgan.

Выразил соболезнования в связи с кончиной Салмонхона Дхармендрана
Известный индийский актер Салмонхан выразил глубокие соболезнования в связи с кончиной легенды Болливуда Дхармендры. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации NDTV, Салмонхан в социальных сетях словами выразил уважение и любовь к Дхармендре. В своем посте в Instagram он написал следующее: «Вы пришли с любовью, уходите, оставляя любовь.
Вы пришли с уважением, уходите, оставляя уважение. Жизнь продолжается.» Эти слова отражают не только личную скорбь Салмонхана, но и глубокую печаль всего Болливуда.
Дхармендра скончался в возрасте 89 лет в пятницу в Мумбаи. Его смерть была воспринята с большой скорбью не только в кинематографическом мире, но и среди широкой общественности.
Он запомнился зрителям своим талантливым исполнением во многих известных фильмах, таких как «Шолей», «Чупке Чупке», «Ядгар». Искренность, скромность и профессионализм актера сделали его незабываемой личностью для миллионов поклонников.
Отношения между Салмонханом и Дхармендрой были не только коллегиальными, но и теплыми, основанными на любви и уважении. Салмонхан всегда ценил человеческие качества Дхармендры.
В Болливуде такие искренние отношения встречаются редко, и взаимное уважение этих двух актеров заслужило особое признание среди поклонников.