Nilufar Usmonova: Ilk sahna va bolalik xotiralari
O‘zbek estradasining mashhur yulduzi Nilufar Usmonova yaqinda “navoTV” ko‘rsatuvida bolalik xotiralarini yodga olib, ilk sahnaga chiqish tajribasi haqida qiziqarli ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xonandaning so‘zlariga ko‘ra, u ilk bor 8 yoshida Xalqlar Do‘stligi saroyida qo‘shiq aytgan. O‘sha kun san’atga bo‘lgan muhabbatini yanada mustahkamlab, uning kelajakdagi ijodiy yo‘liga asos bo‘lgan.
Nilufar Usmonova bolalik xotiralarini shunday eslaydi: “Avvallari sahnaga chiqqanimda hayajon sezmasdim, lekin hozir bu tuyg‘u kuchliroq. Hayajonimni yengish uchun o‘sha kichkina Nilufarni eslayman, uni ko‘z oldimga keltiraman va o‘zimga motivatsiya olaman.” Ushbu samimiy e’tirof muxlislar tomonidan iliq qarshi olindi.
Xonandaning bugungi yutuqlari va professional sahnadagi ishonchi bolalikdagi ilk qadamlaridan boshlanganiga yana bir bor guvoh bo‘lish mumkin. Nilufar Usmonovaning ijodiy faoliyati nafaqat muxlislarini, balki yosh san’atkorlarni ham ilhomlantirib kelmoqda.

Нилуфар Усмонова: Первые сцены и воспоминания детства
Известная звезда узбекской эстрады Нилуфар Усмонова недавно в программе «navoTV» вспомнила детские воспоминания и поделилась интересной информацией о своем первом опыте выхода на сцену. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам певицы, она впервые спела на сцене в 8 лет во Дворце дружбы народов. Этот день укрепил ее любовь к искусству и стал основой для ее будущего творческого пути.
Нилуфар Усмонова вспоминает детские годы так: «Раньше, когда я выходила на сцену, я не испытывала волнения, но сейчас это чувство сильнее. Чтобы преодолеть волнение, я вспоминаю ту маленькую Нилуфар, представляю ее перед собой и черпаю мотивацию.» Это искреннее признание тепло приняли поклонники.
Сегодняшние достижения певицы и ее уверенность на профессиональной сцене еще раз подтверждают, что все началось с первых шагов в детстве. Творческая деятельность Нилуфар Усмоновой вдохновляет не только ее поклонников, но и молодых артистов.