“Hayvonlar shaharchasi 2” rekorda yaqin daromad to‘pladi
“Hayvonlar shaharchasi 2” (“Zootopia 2”) animatsion filmi premera haftasida jahon bo‘ylab 556 million dollarga yaqin daromad to‘pladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ko‘rsatkich bilan film bir nechta rekordlarni yangiladi va AQShdan tashqarida eng ko‘p daromad keltirgan animatsion kartinaga aylandi. Bu haqda Deadline nashri xabar berdi.
Hozirgi kunda “Hayvonlar shaharchasi 2” jahon bo‘ylab eng yaxshi start olgan filmlar orasida to‘rtinchi o‘rinni egallamoqda. Birinchi uch o‘rin esa Disney kompaniyasiga tegishli filmlarga mansub: “Qasoskorlar: Final” (1,2 milliard dollar), “Qasoskorlar: Cheksizlik jangi” (640,5 million dollar) va “O‘rgimchak odam: Uyga yo‘l yo‘q” (600,5 million dollar).
Filmning ikkinchi qismida bosh qahramonlar – Judi va Nik politsiyachilik faoliyatini davom ettiradi. Ular o‘zaro munosabatlarini mustahkamlash uchun juftlik terapiyasidan o‘tadi.
Ushbu terapiyada ularga kvokka Fazzbi ismli yangi qahramon yordam beradi. Shu jarayonda ular yangi vazifani bajarishga majbur bo‘ladi: zaharli ilon Garini to‘xtatib, hayvonlar megapolisini qutqarish.
Ma’lumot uchun, “Hayvonlar shaharchasi” filmi ilk bor 2016-yilda Walt Disney Animation Studios tomonidan yaratilgan. Film voqealari Zutopiya nomli zamonaviy shaharda kechadi.
Bu shahar turli hayvonlarning birgalikda tinch va uyg‘un hayot kechiradigan joyi sifatida tasvirlangan. Animatsion film o‘zining original g‘oyasi va qiziqarli voqealari bilan tomoshabinlar e’tiborini qozongan.

«Животные городка 2» близок к рекордному доходу
Анимационный фильм «Зверополис 2» («Zootopia 2») за первую неделю премьеры собрал по всему миру около 556 миллионов долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
С этим показателем фильм обновил несколько рекордов и стал анимационной картиной с наибольшими сборами за пределами США. Об этом сообщает издание Deadline.
На сегодняшний день «Зверополис 2» занимает четвёртое место среди фильмов с лучшим стартом в мире. Первые три места принадлежат фильмам компании Disney: «Мстители: Финал» (1,2 миллиарда долларов), «Мстители: Война бесконечности» (640,5 миллиона долларов) и «Человек-паук: Нет пути домой» (600,5 миллиона долларов).
Во второй части фильма главные герои — Джуди и Ник продолжают свою работу в полиции. Для укрепления отношений они проходят семейную терапию.
В этой терапии им помогает новый персонаж — квокка по имени Фаззби. В процессе они вынуждены выполнить новую задачу: остановить ядовитую змею Гарри и спасти мегаполис животных.
Для справки, фильм «Зверополис» впервые был создан в 2016 году студией Walt Disney Animation Studios. События фильма происходят в современном городе Зутопия.
Этот город изображён как место, где разные животные живут вместе в мире и гармонии. Анимационный фильм привлёк внимание зрителей своей оригинальной идеей и увлекательным сюжетом.