Aktrisa Feruza Normatova o‘zining ijodiy faoliyati davomida qaysi obrazidan afsuslanganini ochiq aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U muxlislar tomonidan berilgan “Shu paytgacha qaysi o‘ynagan rolingizdan afsuslangansiz?” degan savolga javob berib, “Million” konsert dasturidagi sud zalidagi obrazini misol keltirdi. Feruza Normatova ushbu rolni o‘ynaganidan keyin o‘zini noqulay his qilganini va bu obraz uning eng kam yoqqan rollaridan biri ekanini ta’kidladi.
Xususan, u Xorazm yoki Nukusda o‘tkazilgan konsertlarning birida ushbu rolni ijro etganidan so‘ng, “Ollohga shukur, bu rolimdan qutuldim”, deb o‘zicha yengil tortganini aytib o‘tdi. Shu bilan birga, aktrisa bu obraz unga yoqmagan bo‘lsa-da, uni o‘ziga bir saboq va foydali tajriba sifatida qabul qilganini ham e’tirof etdi.
Normatova ijodiy faoliyatida har bir rolning o‘z o‘rni borligini va har qanday tajriba aktyor uchun muhim ekanligini qo‘shimcha qildi.

Феруза Норматова сказала, что сожалеет о своей роли в «Миллион»
Актриса Феруза Норматова открыто рассказала, о каком образе в своей творческой деятельности она пожалела. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ответ на вопрос поклонников «О какой сыгранной роли вы пожалели?» она привела в пример образ в зале суда из концертной программы «Миллион». Феруза Норматова подчеркнула, что после исполнения этой роли чувствовала себя некомфортно и этот образ был одним из тех, которые ей меньше всего понравились.
В частности, она рассказала, что после исполнения этой роли на одном из концертов в Хорезме или Нукусе, она с облегчением подумала: «Слава Богу, я избавилась от этой роли». Вместе с тем актриса призналась, что хотя этот образ ей и не понравился, она восприняла его как урок и полезный опыт.
Норматова добавила, что в творческой деятельности у каждой роли есть своё место и любой опыт важен для актёра.