Og‘abek Sobirov kenja farzandining to‘yini o‘tkazdi
O‘zbekiston xalq artisti va Tojikiston xalq hofizi Og‘abek Sobirov 2-dekabr kuni kenja farzandining to‘y marosimini o‘tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur quvonchli tadbir san’atkorning oilasi uchun katta tantana sifatida nishonlandi. To‘y marosimida O‘zbekiston san’at olamining ko‘zga ko‘ringan vakillari ishtirok etdi.
Jumladan, Yulduz Usmonova, Hosila Rahimova, Dilmurod Sultonov, Janob Rasul kabi mashhur ijodkorlar mehmonlarga o‘z chiqishlari bilan bayramona kayfiyat ulashdi. Ushbu tadbirda taniqli san’atkorlarning qatnashgani to‘yga alohida ko‘tarinkilik bag‘ishladi.
Og‘abek Sobirovning ushbu quvonchli kuni nafaqat uning yaqinlari, balki muxlislar va san’at ahli tomonidan ham samimiy qutlovlar bilan qarshi olindi. Ustoz san’atkorning oilasidagi bu muhim voqea ko‘plab ijobiy fikrlar va iliq tilaklarga sabab bo‘ldi.

Огабек Собиров провел свадьбу младшего ребенка
Народный артист Узбекистана и народный хоразмист Таджикистана Огабек Собиров 2 декабря провел свадебную церемонию младшего ребенка. Об этом сообщил Zamin.uz.
Это радостное событие было отмечено как большое торжество для семьи артиста. На свадебной церемонии присутствовали видные представители узбекского искусства.
В частности, такие известные творцы, как Юлдуз Усмонова, Хосила Рахимова, Дильмурод Султонов, Джаноб Расул, порадовали гостей своими выступлениями, создавая праздничное настроение. Участие известных артистов придало свадьбе особую торжественность.
Этот радостный день Огабека Собирова был тепло встречен не только его близкими, но и поклонниками и деятелями искусства. Важное событие в семье мастера искусства вызвало множество положительных отзывов и теплых пожеланий.