Shohrux Xon va Kajol haykali Londonda o‘rnatildi
Bollivudning taniqli aktyorlari Shohrux Xon va Kajolning bronza haykali Londondagi “Leicester Square” maydonida o‘rnatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haykal mashhur “O‘g‘irlanmagan kelin” filmining 30 yilligi munosabati bilan yaratilgan bo‘lib, unda Raj va Simranning kino tarixiga kirgan raqs sahnasi aks ettirilgan. Ma’lum qilinishicha, ushbu maydon ilgari ham bir qator mashhur filmlar qahramonlariga bag‘ishlangan haykallar bilan boyitilgan.
Jumladan, “Garri Potter”, “Meri Poppins” va “Paddington sarguzashtlari” kabi loyihalarning obrazlari ham bu yerda aks ettirilgan. Tantanali ochilish marosimida “Yash Raj Films” kompaniyasi rahbari Akshay Vidhani va “Heart of London Business Alliance” tashkiloti bosh ijrochi direktori Ros Morgan ishtirok etdi.
Shohrux Xon o‘z nutqida “O‘g‘irlanmagan kelin” filmi uning hayotida muhim o‘rin tutishini ta’kidladi. “Bu film samimiy muhabbat va uning yo‘lida uchraydigan sinovlar haqida hikoya qiladi.
30 yil davomida filmning sevilib tomosha qilinayotgani ham shundan dalolatdir”, — dedi aktyor. Kajol esa ushbu damni “tariximiz yana bir bor jonlandi” deb baholab, filmning avlodlar tomonidan sevib tomosha qilinayotganini qayd etdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Leicester Square” ushbu film uchun ham ramziy ahamiyat kasb etadi, chunki filmning dastlabki kadrlaridan birida Raj va Simran aynan shu joyda yo‘llarini yo‘qotib, keyin yana uchrashgan edi.

Шохрух Хан и статуя Каджол установлены в Лондоне
Бронзовая статуя известных болливудских актеров Шахруха Хана и Каджол установлена на площади «Leicester Square» в Лондоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта статуя была создана в честь 30-летия знаменитого фильма «Невеста без кражи», на ней изображена танцевальная сцена Ража и Симран, вошедшая в историю кино. Сообщается, что эта площадь ранее уже была украшена статуями, посвящёнными героям ряда известных фильмов.
В частности, здесь представлены образы из таких проектов, как «Гарри Поттер», «Мэри Поппинс» и «Приключения Паддингтона». На торжественной церемонии открытия присутствовали глава компании «Yash Raj Films» Акшай Видхани и исполнительный директор организации «Heart of London Business Alliance» Рос Морган.
В своей речи Шахрух Хан подчеркнул, что фильм «Невеста без кражи» занимает важное место в его жизни. «Этот фильм рассказывает о искренней любви и испытаниях, которые встречаются на её пути.
То, что фильм смотрят с любовью уже 30 лет, говорит само за себя», — сказал актёр. Каджол охарактеризовала этот момент как «еще одно оживление нашей истории» и отметила, что фильм любят и смотрят поколения зрителей.
Известно, что «Leicester Square» имеет символическое значение для этого фильма, поскольку в одной из первых сцен Раж и Симран теряют здесь дорогу, а затем снова встречаются.