Ruxshona ota-onasining ajrashuv sababi haqida so‘zladi
Xonanda Ruxshona yaqinda o‘zining oilasiga oid og‘riqli va murakkab voqeani oshkor qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda ilk bor ochiq gapirarkan, ota-onasining ajrashuviga sabab bo‘lgan oilaviy sirni bayon etdi. Ushbu voqea Ruxshona tug‘ilganidan keyin ma’lum bo‘lgan.
Ruxshonaning so‘zlariga ko‘ra, otasi o‘sha davrda onasiga birinchi turmushidan uch nafar farzandi borligini tan olgan. Bu sir uzoq vaqt davomida yashirilgan, chunki otasining birinchi rafiqasi jiddiy kasallik – rak bilan og‘rigan edi.
Otasi onasiga: “Menda uchta farzandim bor, ularni katta qila olasanmi?” deb murojaat qilgan. Onasi esa bu mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishga rozi bo‘lgan va bolalarni tarbiyalashga tayyorligini bildirgan.
Biroq hayot o‘z yo‘nalishini o‘zgartirgan. Allohning irodasi bilan birinchi rafiqasi sog‘ayib ketgan.
Bu esa oilada murakkab vaziyatni yuzaga keltirgan va ota-onasining munosabatlariga jiddiy ta’sir qilgan. Natijada ular ajrashishga majbur bo‘lgan.
Ruxshona bugungi kunda bu voqeani yodga olar ekan, o‘zining ikki akasi va bir opasi borligini ham ta’kidlab o‘tdi. Bu voqea uning hayotida chuqur iz qoldirgan bo‘lsa-da, u buni hayotiy haqiqat sifatida qabul qilgan.

Рухшона рассказала о причине развода своих родителей
Певица Рухшона недавно раскрыла болезненное и сложное событие из своей семьи. Об этом сообщает Zamin.uz.
Впервые открыто говоря об этом, она рассказала семейную тайну, ставшую причиной развода её родителей. Это событие стало известно после рождения Рухшоны.
По словам Рухшоны, её отец в то время признал, что у него от первого брака есть трое детей. Эта тайна долгое время скрывалась, так как первая жена отца серьёзно болела раком.
Отец обратился к матери с вопросом: «У меня есть трое детей, сможешь ли ты их воспитать?» Мать согласилась взять на себя эту ответственность и была готова воспитывать детей.
Однако жизнь изменила своё направление. По воле Аллаха первая жена выздоровела.
Это создало сложную ситуацию в семье и серьёзно повлияло на отношения родителей. В итоге они были вынуждены развестись.
Сегодня, вспоминая это событие, Рухшона также отметила, что у неё есть два брата и одна сестра. Хотя это событие оставило глубокий след в её жизни, она приняла его как жизненную правду.