Iymona G‘ayratova: "Men uchun Messi — afsona"
Aktrisa Iymona G‘ayratovaga jurnalist tomonidan: "Siz uchun eng buyuk va haqiqiy afsona bo‘lgan futbolchi kim?" degan savol berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisa bu savolga hech ikkilanmasdan: "Men uchun bu — Messi," deb javob berdi. Iymona G‘ayratova o‘z fikrlarini davom ettirib, Lionel Messining nafaqat futbol maydonidagi mahorati, balki uning insoniy fazilatlari ham unga juda yaqin ekanini ta’kidladi.
U shunday dedi: "Men 'Barselona' jamoasini ham, Messini ham juda yaxshi ko‘raman. Chunki ularda insoniylik, kamtarlik va samimiyat alohida namoyon bo‘ladi." Aktrisaning ushbu samimiy izhorlari muxlislar tomonidan iliq qarshi olindi.
Ayniqsa, Lionel Messi muxlislari uning so‘zlarini qo‘llab-quvvatlab, ijtimoiy tarmoqlarda ko‘plab iliq izohlar qoldirishdi. Bu e’tirof yana bir bor Messining nafaqat futbolchi sifatida, balki inson sifatida ham millionlab yuraklarda o‘ziga xos o‘rin egallaganini tasdiqladi.

Иймона Гайратова: "Для меня Месси — легенда"
Актрисе Иймоне Гайратовой журналист задал вопрос: "Кто для вас самый великий и настоящий легендарный футболист?" Об этом сообщает Zamin.uz.
Актриса без колебаний ответила на этот вопрос: "Для меня это — Месси,". Иймона Гайратова продолжила свои мысли, подчеркнув, что не только мастерство Лионеля Месси на футбольном поле, но и его человеческие качества ей очень близки.
Она сказала: "Я очень люблю команду 'Барселона' и Месси. Потому что в них особенно проявляются человечность, скромность и искренность." Искренние признания актрисы тепло восприняты поклонниками.
Особенно фанаты Лионеля Месси поддержали её слова, оставив множество тёплых комментариев в социальных сетях. Это признание ещё раз подтвердило, что Месси занимает особое место в сердцах миллионов не только как футболист, но и как человек.