Turkiyada mashhurlar giyohvandlik ishi bo‘yicha tergovda
Turkiyada giyohvand moddalar bilan bog‘liq ish bo‘yicha bir qancha taniqli shaxslarga qarshi tergov ishlari olib borilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Haber Global" nashri xabar berdi. Huquq-tartibot idoralari tomonidan o‘tkazilgan maxsus operatsiya davomida ayrim mashhur shaxslarning yashash manzillari tekshirilgan.
Ammo aktrisa Melisa Dyongel, qo‘shiqchilar Yusuf Gyuney va Jixan Shensozlyu uylarida topilmagan. Shuningdek, tergov organlari ma’lumotiga ko‘ra, ayrim shaxslar Turkiya hududida emasligi mumkin.
Xususan, Sheyma Subashi, Shevval Shaxin va Mert Vidinli xorijda bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Ular rasman qidiruvga berilgan.
Hozircha gumonlanuvchilarning aniq ayblari tasdiqlangani haqida rasmiy ma’lumot berilmagan. Tergov ishlari davom etmoqda, qo‘shimcha ma’lumotlar keyinchalik e’lon qilinishi kutilmoqda.
Turkiya qonunchiligiga ko‘ra, giyohvand moddalar bilan bog‘liq jinoyatlar og‘ir huquqiy javobgarlikni talab qiladi. Shu sababli mazkur ish jamoatchilik e’tiborida qolmoqda.

В Турции знаменитости проходят расследование по делу о наркотиках
В Турции ведется расследование в отношении нескольких известных личностей по делу, связанному с наркотиками. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Haber Global". В ходе специальной операции, проведенной правоохранительными органами, были проверены места проживания некоторых известных лиц.
Однако актриса Мелиса Дёнгель, певцы Юсуф Гюней и Джихан Шенсозлу не были обнаружены в своих домах. Также, согласно данным следственных органов, некоторые лица могут находиться за пределами Турции.
В частности, предполагается, что Шейма Субаши, Шеввал Шахин и Мерт Видинли находятся за границей. Они официально объявлены в розыск.
Пока официальной информации о подтверждении конкретных обвинений подозреваемым не поступало. Расследование продолжается, дополнительная информация ожидается позже.
Согласно законодательству Турции, преступления, связанные с наркотиками, требуют строгой юридической ответственности. По этой причине данное дело находится в центре общественного внимания.