Nargiza Abdullayeva farzandlari tarbiyasi haqida so‘zladi
Aktrisa Nargiza Abdullayeva yaqinda NavoTV telekanalida efirga uzatiladigan “13 studiya” ko‘rsatuvida mehmon bo‘lib, farzandlari va ularning tarbiyasi haqida ochiqchasiga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Suhbat davomida u farzandlari bilan bog‘liq hayotiy tajribalarini o‘rtoqlashdi. Ko‘rsatuvda aktrisadan o‘g‘lining bir fikri haqida so‘raldi: “O‘g‘il bola erkak bo‘lib tug‘iladi, lekin hamma ham erkaklik mas’uliyatini his qilavermaydi.
Bu fikr sizga qanday ta’sir qildi va unga qanchalik qo‘shilasiz?” Nargiza Abdullayeva bu savolga katta samimiyat bilan javob qaytarar ekan, o‘g‘lining ushbu so‘zlarini o‘zi uchun juda ahamiyatli deb hisoblashini ta’kidladi. U o‘g‘lining kamgap, ammo chuqur o‘yli ekanini aytib o‘tdi.
“Bu gapni ovqatlanayotganimizda aytgan edi. Hatto menga: ‘Oyi, intervyuga borsangiz, mening shu fikrimni aytib qo‘ying,’ degan.
Men uning kelajakda munosib inson bo‘lishiga ishonaman,” dedi aktrisa. Shuningdek, Nargiza Abdullayeva farzandlarining 16 yoshga kirgani va hayotning yaxshi-yomon tomonlarini ajratishni o‘rganayotganidan mamnun ekanini bildirdi.
“San’atkorning farzandi bo‘lish oson emas, lekin bolalarim yo‘ldan adashmasdan ulg‘ayayotganidan xursandman,” deya qo‘shimcha qildi u. Aktrisa farzandlarining yana bir qiziqarli iltimosini ham oshkor qildi.
Ularning fikricha, onasining mashhurligi ularga noqulaylik tug‘dirishi mumkin. “Bolalarim doim menga: ‘Oyi, iltimos, hech kimga siz bizning onamiz ekaningizni aytmang.
Odamlar bizni o‘zimizdek qabul qilishsin,’ deyishadi. Bu so‘zlarni eshitib, ularning mustaqil va adolatli bo‘lishga intilayotganidan faxrlanaman,” dedi Nargiza Abdullayeva.

Наргиза Абдуллаева рассказала о воспитании детей
Актриса Наргиза Абдуллаева недавно была гостем в передаче «13 студия», которая выходит на телеканале NavoTV, где откровенно поделилась своими мыслями о детях и их воспитании. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе беседы она рассказала о жизненном опыте, связанном с её детьми. В программе у актрисы спросили о мысли её сына: «Мальчик рождается мужчиной, но не каждый ощущает ответственность мужественности.
Как это мнение повлияло на вас и насколько вы с ним согласны?» Наргиза Абдуллаева ответила на этот вопрос с большой искренностью, подчеркнув, что слова сына имеют для неё большое значение. Она отметила, что её сын немногословен, но глубоко мыслящий человек.
«Он сказал это во время еды. Даже попросил меня: «Мама, если пойдёшь на интервью, скажи там мою мысль».
Я верю, что он станет достойным человеком в будущем», — сказала актриса. Также Наргиза Абдуллаева выразила удовлетворение тем, что её детям исполнилось 16 лет и они учатся различать хорошие и плохие стороны жизни.
«Быть ребёнком артиста — нелегко, но я рада, что мои дети растут, не сбиваясь с пути», — добавила она. Актриса также раскрыла ещё одну интересную просьбу своих детей.
По их мнению, известность матери может доставлять им неудобства. «Мои дети всегда говорят мне: «Мама, пожалуйста, никому не говори, что ты наша мама.
Пусть люди воспринимают нас такими, какие мы есть», — и услышав эти слова, я горжусь тем, что они стремятся быть самостоятельными и справедливыми», — сказала Наргиза Абдуллаева.