Shahlo Norova "Milliy iftixor" mukofotiga sazovor bo‘ldi
22-dekabr kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi (MDH) doirasida tashkil etilgan xalqaro ilmiy-amaliy ko‘rik-tanlovning 18 turi o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu nufuzli tadbirda aktrisa, boshlovchi va xonanda Shahlo Norova “Milliy iftixor” nominatsiyasi bo‘yicha mukofotga sazovor bo‘ldi. Mazkur mukofot vatanparvarlik, sadoqat, jasorat va fidoyilik kabi yuksak fazilatlarni targ‘ib etish, shuningdek, yosh avlodni milliy g‘urur va ma’naviy qadriyatlar ruhida tarbiyalashga hissa qo‘shgan shaxslarga topshiriladi.
Tashkilotchilar Shahlo Norovaning ijodiy va jamoatchilik faoliyatini aynan shu mezonlarga mos, deb e’tirof etishdi. Mukofot tantanasi yakunlanganidan so‘ng, Shahlo Norova o‘zining Instagram sahifasida ushbu yutuq haqida post e’lon qilib, o‘z his-tuyg‘ulari bilan bo‘lishdi.
U postida quyidagicha fikr bildirdi: “To‘xtamasdan harakat qilgan inson albatta natija ko‘radi. Bugun mukofot, ertaga yanada katta maqsadlar sari…” Muxlislar va hamkasblar Shahloxonimni ushbu yuksak e’tirof bilan samimiy tabriklashdi.
Ular bu mukofotni uning mehnatiga berilgan munosib baho sifatida qabul qilishdi va unga yangi ijodiy yutuqlar tilashdi.

Шахло Норова удостоена награды "Национальная гордость"
22 декабря в рамках Содружества Независимых Государств (СНГ) прошло 18 видов международного научно-практического конкурса. Об этом сообщил Zamin.uz.
На этом престижном мероприятии актриса, ведущая и певица Шахло Норова была удостоена награды в номинации «Национальная гордость». Эта награда вручается лицам, которые способствуют пропаганде высоких качеств, таких как патриотизм, верность, мужество и самоотверженность, а также воспитанию молодого поколения в духе национальной гордости и духовных ценностей.
Организаторы признали творческую и общественную деятельность Шахло Норовой соответствующей именно этим критериям. После завершения церемонии награждения Шахло Норова опубликовала пост на своей странице в Instagram, поделившись своими чувствами по поводу этого достижения.
В своем посте она выразила следующие мысли: «Человек, который не останавливается в движении, обязательно увидит результат. Сегодня награда, завтра — к еще большим целям…» Поклонники и коллеги искренне поздравили Шахлохоним с этим высоким признанием.