Taniqli xonanda Xamdam Sobirov o‘zining qasr uslubidagi uyini sotuvga qo‘yganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda u o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasi orqali muxlislariga videomurojaat yo‘lladi. Xonandaning so‘zlariga ko‘ra, mazkur uyni u bir yarim yil avval katta niyatlar bilan xarid qilgan.
Ammo hozirgi hayotiy sharoit va oilaviy ehtiyojlar sababli uni sotishga qaror qilganini ma’lum qildi. Sobirovning ta’kidlashicha, oilasi hozirda kichik bo‘lib, farzandlari yosh ekanini hisobga olib, bunday katta hovlida yashash ular uchun qulay emas.
“Bu uyni katta niyatlar bilan olgan edim. Lekin hozir oilamiz kichik, bolalarim hali yosh.
Shu sababli uyimni sotishga qaror qildim”, — deya izoh berdi xonanda. Ushbu qaror muxlislar o‘rtasida turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘ldi.
Ayrimlar uning qarorini to‘g‘ri deb topishgan bo‘lsa, boshqalar bu uyni xonandaning orzulari va kelajakdagi rejalari bilan bog‘liqligini eslab, hayratlarini yashira olishmadi.

Хамдам Собиров решил продать свой большой дом
Известный певец Хамдам Собиров объявил о выставлении на продажу своего дома в стиле дворца. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом он обратился к своим поклонникам через страницу в социальных сетях с видеозаявлением. По словам певца, этот дом он приобрёл полтора года назад с большими надеждами.
Однако из-за текущих жизненных обстоятельств и семейных потребностей он решил продать его. Собиров подчеркнул, что его семья сейчас небольшая, а дети ещё маленькие, поэтому жить в таком большом доме им неудобно.
«Этот дом я купил с большими надеждами. Но сейчас наша семья маленькая, дети ещё малы.
Поэтому я решил продать свой дом», — прокомментировал певец. Это решение вызвало разные мнения среди поклонников.
Некоторые посчитали его решение правильным, в то время как другие, вспоминая, что этот дом связан с мечтами и планами певца на будущее, не смогли скрыть своего удивления.