Ozoda Nursaidova: "Ko‘k jiguli" hayotimdan ilhomlangan
Xonanda Ozoda Nursaidova so‘nggi yillarda yaratgan qo‘shiqlari bilan muxlislar e’tiborini qozonishda davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ayniqsa, "Ko‘k jiguli" va "Lada" qo‘shiqlari haqida ko‘p savollar beriladi. Yaqinda xonandaga ushbu ikki qo‘shiqdan qaysi biri ko‘proq omad olib kelgani haqida so‘rashdi.
Ozoda Nursaidova bu savolga ochiq va samimiy tarzda javob berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Ko‘k jiguli" qo‘shig‘i muxlislar orasida alohida qiziqish uyg‘otgan.
Qo‘shiqning yaratilish tarixi haqida so‘rashganida, xonanda qo‘shiq mazmuni o‘z hayotidan olinganini tan oldi. — "Ko‘k jiguli" qo‘shig‘idagi klip mening shaxsiy hayotimdan ilhomlangan.
Hayotimda sevgan yigitim bo‘lgan, uning ko‘k jigulisi bor edi. U meni kinolarga olib borardi.
Bu voqealar o‘tgan kunlarimning bir qismi, tarix. Men ushbu tarixni qo‘shiqlarim orqali ifodalaganman, — deydi xonanda.
Ozoda Nursaidovaning aytishicha, "Ko‘k jiguli" hikoyaning boshlanish nuqtasi bo‘lgan bo‘lsa, "Lada" qo‘shig‘i bu hikoyani mantiqan davom ettirgan va yakunlagan. — "Ko‘k jiguli" birinchi bo‘ldi, "Lada" esa uni to‘ldirib, hikoyani tugatdi.
Aslida, men "Lada" bilan ushbu tarixni yakunlamoqchi bo‘lganman, — deydi xonanda. Xonandaning bu samimiy izohlari muxlislarda katta qiziqish uyg‘otdi va mazkur qo‘shiqlarga bo‘lgan mehrni yanada oshirdi.

Озода Нурсаидова: "Кок джигули" вдохновлен моей жизнью
Певица Озода Нурсаидова продолжает привлекать внимание поклонников своими песнями, созданными в последние годы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ей особенно часто задают вопросы о песнях "Синий Жигули" и "Лада". Недавно певицу спросили, какая из этих двух песен принесла ей больше удачи.
Озода Нурсаидова ответила на этот вопрос открыто и искренне. По её словам, песня "Синий Жигули" вызвала особый интерес среди поклонников.
Когда её спросили об истории создания песни, певица призналась, что содержание песни взято из её собственной жизни. — Клип к песне "Синий Жигули" вдохновлен моей личной жизнью.
В моей жизни был любимый парень, у него была синяя "Жигули". Он водил меня в кино.
Это часть моих прошедших дней, история. Я выразила эту историю через свои песни, — говорит певица.
По словам Озоды Нурсаидовой, если "Синий Жигули" стал отправной точкой истории, то песня "Лада" логически продолжила и завершила эту историю. — "Синий Жигули" была первой, а "Лада" дополнила её и завершила историю.
На самом деле, я хотела завершить эту историю песней "Лада", — говорит певица. Искренние слова певицы вызвали большой интерес у поклонников и ещё больше усилили любовь к этим песням.