Sitora Alimjonovani yig‘latgan film nomi ma’lum bo‘ldi
Aktrisa Sitora Alimjonovaga intervyu davomida qiziqarli savol berildi: "Sizni eng ko‘p ta’sirlantirgan va yig‘latgan o‘zbek filmi qaysi?" Ushbu savolga javob berishdan oldin san’atkor bir oz o‘ylanib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sitora Alimjonovaning so‘zlariga ko‘ra, uni chuqur his-tuyg‘ularga chulg‘agan va tomosha davomida ko‘z yoshlariga sabab bo‘lgan film — "Vatan" kartinasi ekan. Aktrisa ushbu filmni tomosha qilganida, undagi voqealar rivoji, mazmuni va hissiyotlar uni o‘ziga tortganini va mutlaqo befarq qoldirmaganini ta’kidladi.
San’atkorning fikricha, "Vatan" filmi nafaqat o‘zining chuqur mazmuni, balki milliy qadriyatlar, insoniylik va vatanparvarlikni aks ettiruvchi hissiyoti bilan ham tomoshabin qalbiga ta’sir qiladi. Shu sababli, bu film Sitora Alimjonova uchun juda katta ahamiyatga ega ekanligini bildirdi.

Стало известно название фильма, который довел до слез Ситору Алимджонову
Актрисе Ситоре Алимжоновой во время интервью задали интересный вопрос: "Какой узбекский фильм больше всего вас тронул и заставил плакать?" Перед тем как ответить на этот вопрос, артистка немного задумалась. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Ситоры Алимжоновой, фильм, который вызвал у неё глубокие чувства и слёзы во время просмотра — картина "Ватан". Актриса подчеркнула, что, смотря этот фильм, её привлекло развитие событий, содержание и эмоции, и он совершенно не оставил её равнодушной.
По мнению артистки, фильм "Ватан" влияет на сердце зрителя не только своим глубоким содержанием, но и эмоциональностью, отражающей национальные ценности, человечность и патриотизм. По этой причине этот фильм имеет для Ситоры Алимжоновой очень большое значение.