Disney’ning “Zveropolis 2” animatsion filmi kinoteatrlarda katta muvaffaqiyat bilan namoyish etilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur kartina xalqaro miqyosda 1,588 milliard dollar daromad ko‘rishga erishdi va yaqin kunlarda bu ko‘rsatkich 1,6 milliard dollarga yetishi kutilmoqda. Ushbu natija uni Disney tarixidagi eng daromadli animatsion filmlardan biriga aylantirdi.
Bu haqda turli nashrlar xabar bermoqda. Filmning muvaffaqiyatli natijalaridan biri Xitoy bozorida kuzatildi.
“Zveropolis 2” ushbu mamlakatda 600 million dollardan ortiq daromad to‘plab, Xitoyda eng katta daromad keltirgan Gollivud loyihalaridan biriga aylandi. Bu borada unga yaqinlashishi mumkin bo‘lgan yagona raqib “Avatar: Olov va kul” bo‘lib, u Xitoyda 100 million dollardan oshiq daromad qilgan.
Shuningdek, “Zveropolis 2” PG reytingidagi filmlar orasida 1 milliard dollarlik daromadga eng tez erishgan film bo‘ldi. Bu ko‘rsatkichga u premyeradan atigi 17 kun o‘tib yetdi.
“Zveropolis 2” 2016 yilda katta muvaffaqiyat qozongan birinchi filmning davomi sifatida katta qiziqish uyg‘otdi. Shuningdek, u 2025 yilda global prokatda 1 milliard dollardan oshgan uch film qatoriga kirdi.
Bu ro‘yxatda “Lilo va Stich”ning remeyki (1,03 milliard dollar) hamda 2,2 milliard dollar bilan yetakchilik qilayotgan xitoy filmi “Nechja” ham bor. Shu bilan birga, filmning sifatiga oid turli fikrlar ham bildirilmoqda.
Ayrim tomoshabinlar ikkala qismning ham yuqori daromadini tanqid qilib, loyihani haddan tashqari reklama qilingan deb baholamoqda. Bu esa muxlislar orasida “eng yaxshi animatsion film qaysi” mavzusidagi bahslarni yana jonlantirdi.

Анимационный фильм Disney «Зверополис 2» с большим успехом демонстрируется в кинотеатрах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данная картина заработала в международном масштабе 1,588 миллиарда долларов, и в ближайшие дни ожидается, что этот показатель достигнет 1,6 миллиарда долларов. Этот результат сделал её одним из самых кассовых анимационных фильмов в истории Disney.
Об этом сообщают различные издания. Один из успешных результатов фильма был зафиксирован на китайском рынке.
«Зверополис 2» собрал в этой стране более 600 миллионов долларов, став одним из самых прибыльных голливудских проектов в Китае. Единственным конкурентом, который может приблизиться к нему, является «Аватар: Пламя и пепел», который заработал в Китае более 100 миллионов долларов.
Кроме того, «Зверополис 2» стал самым быстро достигшим дохода в 1 миллиард долларов фильмом с рейтингом PG. Этот показатель был достигнут всего через 17 дней после премьеры.
«Зверополис 2» вызвал большой интерес как продолжение первого фильма, который имел большой успех в 2016 году. Также он вошёл в число трёх фильмов 2025 года, которые преодолели отметку в 1 миллиард долларов в мировом прокате.
В этот список входят ремейк «Лило и Стич» (1,03 миллиарда долларов), а также китайский фильм «Нечжа», лидирующий с 2,2 миллиарда долларов. Вместе с тем, высказываются различные мнения о качестве фильма.
Некоторые зрители критикуют высокий доход обеих частей, оценивая проект как чрезмерно разрекламированный. Это вновь оживило споры среди поклонников на тему «какой анимационный фильм лучший».