Beyonse milliarderlar ro‘yxatida beshinchi o‘ringa chiqdi
Amerikalik mashhur xonanda va prodyuser Beyonsening umumiy boyligi 1 milliard dollarga yetdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U nafaqat musiqa sohasida, balki biznes loyihalari orqali ham katta moliyaviy muvaffaqiyatga erishib, dunyoning eng boy san’atkorlari qatoridan joy oldi. “Forbes” nashri ma’lumotlariga ko‘ra, Beyonsening ko‘chmas mulk aktivlari va investitsiyalari uning moliyaviy holatini mustahkamlashda katta ahamiyat kasb etgan.
U hozirda dunyodagi musiqiy milliarderlar ro‘yxatida beshinchi o‘rinni egallaydi. Ro‘yxatda undan yuqori o‘rinlarda Jay-Z, Teylor Svift, Rianna va Bryus Springstin kabi mashhurlar joylashgan bo‘lib, ularning boyligi 1,1 milliarddan 2,5 milliard dollargacha baholanmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, Beyonsening bu darajaga yetishida ijodi va shaxsiy brendlari katta rol o‘ynagan. 2023 yilda o‘tkazilgan “The Renaissance” konsert turnesi uning moliyaviy o‘sishida muhim ahamiyat kasb etgan.
Ushbu gastrollar qariyb 600 million dollar daromad keltirib, xonandaning eng muvaffaqiyatli turnesi sifatida qayd etilgan. Shuningdek, Cowboy Carter albomi doirasida tashkil etilgan konsertlar ham yuqori daromad ko‘rsatgan.
Beyonsening daromadlari faqat musiqadan iborat emas. 2024 yilda ishga tushirilgan Cecred soch parvarishi brendi qisqa vaqt ichida bozorda muvaffaqiyatga erishgan.
Bundan tashqari, Beyonse premium segmentdagi viski brendiga ham egalik qiladi. Shu bilan birga, u ilgari Ivy Park kiyim-kechak brendini boshqargan, biroq 2024 yilda ushbu brend faoliyatini to‘xtatgan.

Бейонсе поднялась на пятое место в списке миллиардеров
Известная американская певица и продюсер Бейонсе достигла общего состояния в 1 миллиард долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она добилась большого финансового успеха не только в музыкальной сфере, но и через бизнес-проекты, заняв место среди самых богатых артистов мира. По данным издания «Forbes», недвижимость и инвестиции Бейонсе сыграли важную роль в укреплении её финансового положения.
В настоящее время она занимает пятое место в списке музыкальных миллиардеров мира. В списке выше неё находятся такие знаменитости, как Jay-Z, Тейлор Свифт, Рианна и Брюс Спрингстин, чьё состояние оценивается от 1,1 до 2,5 миллиардов долларов.
По мнению экспертов, творчество и личные бренды Бейонсе сыграли большую роль в достижении этого уровня. Концертный тур «The Renaissance», проведённый в 2023 году, имел важное значение для её финансового роста.
Этот тур принес около 600 миллионов долларов дохода и был отмечен как самый успешный тур певицы. Кроме того, концерты в рамках альбома Cowboy Carter также показали высокий доход.
Доходы Бейонсе не ограничиваются только музыкой. В 2024 году был запущен бренд ухода за волосами Cecred, который за короткое время добился успеха на рынке.
Кроме того, Бейонсе владеет брендом виски премиум-сегмента. Ранее она управляла брендом одежды Ivy Park, однако в 2024 году деятельность этого бренда была прекращена.