Zarina Yuldasheva: “Bu suratda men emasman”
Uning so‘zlariga ko‘ra, mazkur surat sun’iy intellekt texnologiyasi yordamida yaratilgan bo‘lib, u bilan hech qanday aloqasi yo‘q. “Hurmatli kuzatuvchilar, iltimos, vaziyatni to‘g‘ri baholang.
Bu suratda men emasman. Hozirgi kunda sun’iy intellekt yordamida turli dasturlar orqali shunday montajlar qilish mumkin.
Rasmlarga yoki videolarga har qanday insonning yuzini qo‘yib, uni asl shaxsdek ko‘rsatish oson. Shuning uchun bunday yolg‘on xabarlarga ishonmanglar,” — dedi aktrisa.
Shuningdek, Zarina Yuldasheva texnologiyaning rivojlanishi sababli bunday holatlar ko‘proq uchrayotganini ta’kidladi. “Bu kabi montajlar tufayli asossiz muhokamalar paydo bo‘lmoqda.
Ba’zi odamlar hatto ‘Zarina bitta shunday kiyimni kiymagan edi’ deb gap tarqatishgan. Biz rivojlangan zamonda yashayapmiz, bunday noto‘g‘ri ma’lumotlarga ishonish va tarqatishdan ehtiyot bo‘lish zarur,” — deya qo‘shimcha qildi u.
Aktrisa, shuningdek, yolg‘on xabarlar tarqatayotganlarga nisbatan hushyor bo‘lishni va bunday axborotlarni tarqatmaslikni so‘radi.

Зарина Юлдашева: “На этой фотографии не я”
Актриса Зарина Юлдашева недавно прокомментировала фотографию в откровенном наряде, которая распространилась в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, данное изображение было создано с помощью технологий искусственного интеллекта и не имеет к ней никакого отношения. «Уважаемые подписчики, пожалуйста, правильно оцените ситуацию.
На этой фотографии не я. В настоящее время с помощью искусственного интеллекта и различных программ можно делать такие монтажи.
Легко вставить лицо любого человека на фотографии или видео и показать его как настоящую личность. Поэтому не верьте таким ложным сообщениям», — сказала актриса.
Кроме того, Зарина Юлдашева подчеркнула, что из-за развития технологий такие случаи происходят всё чаще. «Из-за таких монтажей возникают необоснованные обсуждения.
Некоторые люди даже распространяют слухи, что «Зарина никогда не носила такую одежду». Мы живём в развитом времени, поэтому нужно быть осторожными и не верить и не распространять такую недостоверную информацию», — добавила она.
Актриса также призвала быть бдительными по отношению к тем, кто распространяет ложные сообщения, и не распространять такую информацию.