U suratga olish maydonchasiga tashrif buyurib, yorug‘lik qilichlari bilan bo‘ladigan jang sahnasini tasvirga olishda kamerani shaxsan boshqargan. Bu haqda kursiv.uz xabar berdi.
Rejissyor Shon Levi ushbu holatni hazil bilan izohlab, shunday dedi: “O‘tgan hafta bu yerda Stiven Spilberg bo‘lgan edi. Endi esa Tom Kruz kamerani boshqarib, juda yaxshi tuflilarini buzayapti”.
Tom Kruzning tashrifi film syujeti bo‘yicha ayrim ma’lumotlarni ham ochiqladi. Dastlab loyiha jedaylarga bog‘liq bo‘lmagan uchuvchilar haqidagi hikoya sifatida rejalashtirilgan edi.
Ammo endilikda filmda yorug‘lik qilichlari jangiga oid sahnalar mavjudligi ma’lum bo‘ldi. Filmda Rayan Gosling, Mett Smit va Mia Got kabi mashhur aktyorlar rol ijro etadi.
“Yulduzlar jangi: Yulduzli qiruvchi” kartinasining premyerasi 2027 yil 28 may kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Том Круз управлял камерой в фильме «Звёздные войны»
Актёр Том Круз принял участие в съёмках фильма режиссёра Шона Леви «Звёздные войны: Звёздный истребитель». Об этом сообщил Zamin.uz.
Он посетил съёмочную площадку и лично управлял камерой при съёмке сцены боя с использованием световых мечей. Об этом сообщил kursiv.uz.
Режиссёр Шон Леви с юмором прокомментировал эту ситуацию, сказав: «На прошлой неделе здесь был Стивен Спилберг. А теперь Том Круз управляет камерой и ломает очень хорошие туфли».
Визит Тома Круза также раскрыл некоторые детали сюжета фильма. Изначально проект планировался как история о пилотах, не связанных с джедаями.
Однако теперь стало известно, что в фильме будут сцены боёв со световыми мечами. В фильме сыграют такие известные актёры, как Райан Гослинг, Мэтт Смит и Миа Гот.