Dilnoza Kubayeva: Sevgi, ijod va hayot sinovlari
Aktrisa Dilnoza Kubayeva “O‘zbekiston” telekanalining “Xayol va hayot yo‘llari” dasturida shaxsiy hayoti va ijodiy faoliyati haqida ochiq fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ijodiy faoliyatidagi yuksalish, hayotga va sevgiga bo‘lgan qarashlari, shuningdek, o‘z his-tuyg‘ulari haqida ochiq gapirdi. Aktrisa o‘z so‘zlarida kuchli ayol bo‘lishga majbur ekanini, ammo ichki kuchini yo‘qotishdan qo‘rqishini ta’kidladi.
Uning fikriga ko‘ra, hayot juda talabchan va orzu qilgan narsalarga erishish uchun ko‘p mehnat qilish zarur. U bolalikdagi erkalikni yo‘qotgani, bu esa hayotida muayyan qiyinchilik va og‘riqlarga sabab bo‘lganini aytib o‘tdi.
Sevgi haqida gapirar ekan, Kubayeva yuragida Yaratganga bo‘lgan cheksiz sevgi borligini ta’kidladi. Shuningdek, u erkakka bo‘lgan sevgidan umidini uzganini va bu mavzuda gapirishni istamasligini bildirdi.
Aktrisa o‘zining bu boradagi his-tuyg‘ularini, sevgidan umidsizlik va atrofdagilarning e’tiborini qozona olmaslik bilan bog‘liq kechinmalarini ochiq ifoda etdi. Ijodiy faoliyatdagi qiyinchiliklar haqida gapirar ekan, u ijodiy jarayonda kutishni chorasizlik deb atadi.
Aktrisalar ko‘pincha o‘z rollarini kutishga majbur bo‘lishlarini va bu holat ba’zida ularni ijoddan uzoqlashtirishi mumkinligini ta’kidladi. Shuningdek, teatrda askar, hayotda esa jangchi bo‘lish uchun o‘ziga xos qoidalarga rioya qilish zarurligini aytib o‘tdi.
Dilnoza Kubayeva hayotda qat’iyat va ichki muvozanatni saqlashga harakat qilayotganini, shuningdek, o‘zi uchun oydin va ijobiy kayfiyatni muhim deb bilishini ta’kidladi.

Дилноза Кубаева: Любовь, творчество и испытания жизни
Актриса Дилноза Кубаева в программе «Пути мечты и жизни» телеканала «Узбекистан» откровенно рассказала о своей личной жизни и творческой деятельности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она открыто говорила о взлётах в творчестве, взглядах на жизнь и любовь, а также о своих чувствах. Актриса подчеркнула, что вынуждена быть сильной женщиной, но боится потерять внутреннюю силу.
По её мнению, жизнь очень требовательна, и для достижения желаемого нужно много трудиться. Она отметила, что потеряла детскую беззаботность, что принесло в её жизнь определённые трудности и боли.
Говоря о любви, Кубаева подчеркнула, что в её сердце есть безграничная любовь к Создателю. Также она призналась, что потеряла надежду на любовь к мужчине и не хочет говорить на эту тему.
Актриса откровенно выразила свои чувства, связанные с разочарованием в любви и неспособностью завоевать внимание окружающих. Говоря о трудностях в творчестве, она назвала ожидание в творческом процессе бессилием.
Она отметила, что актрисам часто приходится ждать своих ролей, и это иногда может отдалять их от творчества. Также она сказала, что для того, чтобы быть солдатом в театре и бойцом в жизни, необходимо соблюдать определённые правила.
Дилноза Кубаева подчеркнула, что старается сохранять в жизни решительность и внутреннее равновесие, а также считает важным для себя светлое и позитивное настроение.