Yil boshida taniqli dizayner va aktrisa Shahzoda Muhammedova o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida kutilmagan bir voqeani bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U qishki ta’tilni Dubay shahrida farzandlari bilan o‘tkazayotgan paytida, to‘satdan Makka shahriga ziyoratga borishga qaror qilganini ma’lum qildi. Shahzoda farzandlarini ishonchli kishilarga topshirib, ikki soatlik yo‘lni bosib, Makka shahriga yetib borganini aytib o‘tdi.
Shahzodaning so‘zlariga ko‘ra, Dubayda yashovchilar uchun Makka va Madinaga ziyorat qilish juda qulay, chunki bu shaharlar yaqin masofada joylashgan. Bu esa har bir musulmon uchun qadrli va unutilmas ruhiy tajriba bo‘lishi mumkin.
O‘z taassurotlari bilan bo‘lishar ekan, Shahzoda Muhammedova barcha musulmonlarga murojaat qilib, shunday dedi: “Agar Alloh nasib qilsa va Dubayga kelish imkoniyatingiz bo‘lsa, albatta Makka va Madinaga ziyorat qiling. Eng muhimi – Allohning chaqirig‘i bo‘lsin!” Shahzodaning bu safaridan nafaqat oilaviy ta’til mazmunli o‘tgan, balki u ruhiy to‘lish va Alloh yo‘liga yaqinlashish imkonini ham topgan.

Принцесса Мухаммедова совершила паломничество из Дубая в Мекку
В начале года известный дизайнер и актриса Шахзода Мухаммедова поделилась неожиданным событием на своей странице в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она сообщила, что во время зимних каникул, проведённых в Дубае с детьми, внезапно решила отправиться в паломничество в город Мекку. Шахзода рассказала, что доверила детей надёжным людям и преодолела двухчасовой путь, чтобы добраться до Мекки.
По словам Шахзоды, для жителей Дубая очень удобно совершать паломничество в Мекку и Медину, так как эти города расположены недалеко друг от друга. Это может стать дорогим и незабываемым духовным опытом для каждого мусульманина.
Делясь своими впечатлениями, Шахзода Мухаммедова обратилась ко всем мусульманам со словами: «Если Аллах позволит и у вас будет возможность приехать в Дубай, обязательно совершите паломничество в Мекку и Медину. Главное — чтобы это было по зову Аллаха!»
Эта поездка Шахзоды стала не только содержательным семейным отдыхом, но и возможностью духовного обогащения и приближения к пути Аллаха.