Shahzoda Muhammedova Makkaga ziyorat qildi
Yil boshida taniqli dizayner va aktrisa Shahzoda Muhammedova o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida qiziqarli voqeani o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Dubay shahrida farzandlari bilan qishki ta’tilni o‘tkazayotgan edi. Ammo kutilmaganda, Makka shahriga ziyorat qilishga qaror qilganini ma’lum qildi.
U farzandlarini ishonchli odamlarga topshirib, ikki soatlik yo‘lni bosib, Makka shahriga yetib borgan. Shahzoda ta’kidlashicha, Dubayda yashovchilar uchun Makka va Madinaga ziyorat qilish juda qulay va yaqin.
Bu esa musulmonlar uchun alohida ruhiy tajriba bo‘lib, qalbni tozalash va Allohga yaqinlashish imkonini beradi. Ushbu ziyorat haqida gapirar ekan, Shahzoda barchani ilhomlantiruvchi so‘zlarni aytdi: “Agar siz ham qachondir Dubayga keladigan bo‘lsangiz, albatta Makka va Madinaga ziyorat qiling.
Bu juda qadrli va unutilmas tajriba bo‘ladi. Eng muhimi, Alloh chaqirsin!” Shahzoda Muhammedovaning ushbu safari nafaqat oddiy oilaviy ta’tilni, balki ma’naviy boylikni ham o‘z ichiga oldi.

Принцесса Мухаммедова совершила паломничество в Мекку
В начале года известный дизайнер и актриса Шахзода Мухаммедова поделилась интересной историей на своей странице в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она проводила зимние каникулы в Дубае вместе с детьми. Но неожиданно объявила о решении совершить паломничество в город Мекку.
Она оставила детей под присмотром надежных людей и преодолела двухчасовой путь, чтобы добраться до Мекки. По словам Шахзоды, для жителей Дубая посещение Мекки и Медины очень удобно и близко.
Это особый духовный опыт для мусульман, который позволяет очистить сердце и приблизиться к Аллаху. Говоря об этом паломничестве, Шахзода произнесла вдохновляющие слова: «Если вы когда-нибудь приедете в Дубай, обязательно посетите Мекку и Медину.
Это будет очень ценным и незабываемым опытом. Главное, чтобы Аллах позвал вас!» Поездка Шахзоды Мухаммедовой включала не только обычный семейный отдых, но и духовное обогащение.