BigHit Music tomonidan taqdim etilgan ma’lumotlarga ko‘ra, guruh 2026–2027-yillarda dunyo bo‘ylab ulkan konsert turini tashkil qiladi. Ushbu safar 2026-yil aprel oyida Janubiy Koreyada boshlanib, 2027-yil mart oyigacha davom etadi.
Dastur doirasida jami 70 dan ortiq shou o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Konsertlarning asosiy yangiliklaridan biri — 360 darajali sahna formati qo‘llanilishi.
Bu format tomoshabinlar uchun qulaylik yaratib, arenada ko‘rish burchagini yanada yaxshilash imkonini beradi. Bundan tashqari, BTS yangi albomini chiqarishini ham rasman e’lon qildi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, yangi albom 2026-yil 20-mart kuni taqdim etiladi. Ushbu albom yozuvlari Los-Anjelesda amalga oshirilgani xabar qilingan.
Chiptalar sotuviga kelsak, ARMY Membership a’zolari uchun oldindan sotuv 2026-yil 22–23-yanvarda Weverse platformasi orqali boshlanadi. Umumiy sotuv esa 24-yanvar kuni ochiladi.
Konsertlarning ayrim shaharlariga kelsak, ular orasida Goyang, Tokio, Mexiko shahri, London, Parij, Los-Anjeles, Toronto, Bogota, San-Paulu, Bangkok va Sidney kabi yirik markazlar bor. ARMYlar uchun endi asosiy savol “qachon?” emas, balki “qaysi shaharga chipta olamiz?” bo‘lib qolmoqda.

BTS начнет глобальный концертный тур в 2026 году
Одна из самых популярных групп в мире K-pop BTS объявила о большом возвращении после долгого перерыва. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации, предоставленной BigHit Music, группа организует масштабный мировой концертный тур в 2026–2027 годах. Этот тур начнётся в апреле 2026 года в Южной Корее и продлится до марта 2027 года.
В рамках программы запланировано проведение более 70 шоу. Одной из основных новинок концертов станет использование 360-градусного формата сцены.
Этот формат создаст удобства для зрителей и позволит улучшить угол обзора на арене. Кроме того, BTS официально объявили о выпуске нового альбома.
Согласно информации, новый альбом будет представлен 20 марта 2026 года. Сообщается, что запись альбома проходила в Лос-Анджелесе.
Что касается продажи билетов, предварительная продажа для участников ARMY Membership начнётся 22–23 января 2026 года через платформу Weverse. Общая продажа откроется 24 января.
Что касается некоторых городов концертов, среди них крупные центры, такие как Гоян, Токио, Мехико, Лондон, Париж, Лос-Анджелес, Торонто, Богота, Сан-Паулу, Бангкок и Сидней. Для ARMY теперь главный вопрос не «когда?», а «в какой город мы сможем купить билет?».
Поэтому мы рекомендуем обратить внимание на стабильность вашего интернета в день начала продажи билетов.