Feruza Jumaniyozova: 18 yil oilamga bag‘ishladim
O‘zbek estradasining mashhur xonandalaridan biri Feruza Jumaniyozova ijoddagi uzoq tanaffus yillari haqida ochiq fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U 18 yil davomida sahnadan chetda bo‘lganini va bu vaqtni to‘liq oilaviy hayotga bag‘ishlaganini ta’kidladi. Feruza Jumaniyozova o‘z intervyusida shunday deydi: "Tanaffus davrida faqat yeb-ichdim, sayohat qildim, bolam bilan shug‘ullandim.
Onam bilan vaqt o‘tkazdim, uy bekasi sifatida yashadim. Bu yillar davomida ijodiy faoliyatga deyarli qaytmaganman, qo‘shiq aytmaganman.
Faqat ba’zan to‘ylar uchun bir-ikkita qo‘shiq tayyorlab, o‘sha eski qo‘shiqlarimni kuylab yurganman. To‘ylarda qo‘shiq aytish men uchun odatiy holga aylangan edi." Xonandaning so‘zlariga ko‘ra, u bu davrda asosan oila a’zolari bilan vaqt o‘tkazishga e’tibor qaratgan.
U qo‘shiqchilik faoliyatidan vaqtincha chekinib, oddiy hayotning zavqini his qilganini ta’kidladi. Feruza Jumaniyozova bu yillarni oila va yaqinlariga bag‘ishlagan bo‘lishidan mamnun ekanini bildirib, o‘z hayotidan qoniqish hosil qilganini qayd etdi.

Феруза Джуманёзова: 18 лет посвятила своей семье
Одна из известных певиц узбекской эстрады Феруза Джуманйозова откровенно рассказала о долгом творческом перерыве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она подчеркнула, что в течение 18 лет находилась вне сцены и полностью посвятила это время семейной жизни. В своем интервью Феруза Джуманйозова говорит: "В период перерыва я только ела и пила, путешествовала, занималась своим ребенком.
Проводила время с мамой, жила как домохозяйка. За эти годы я почти не возвращалась к творческой деятельности, не пела.
Только иногда готовила одну-две песни для свадеб и пела свои старые песни. Пение на свадьбах стало для меня привычным делом."
По словам певицы, в этот период она в основном уделяла внимание времени с членами семьи.
Она отметила, что временно отошла от певческой деятельности и почувствовала радость простой жизни. Феруза Джуманйозова выразила удовлетворение тем, что посвятила эти годы семье и близким, и отметила, что довольна своей жизнью.