Otabek Mutalxo‘jayev: Menga mashhurlik olib kelgan “Hazon”
Xonanda Otabek Mutalxo‘jayevdan uning ijodidagi eng muhim qo‘shiq haqida so‘rashganda, u bu savolga aniq va ikkilanmasdan javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xonandaning so‘zlariga ko‘ra, unga haqiqiy mashhurlik olib kelgan tarona — 2007 yilda yozilgan “Hazon” qo‘shig‘i bo‘lgan. Otabek Mutalxo‘jayevning ta’kidlashicha, aynan ushbu qo‘shiq uning hayotida burilish yasagan.
“Hazon” san’at olamida unga katta imkoniyatlar eshigini ochib bergan. Xonanda shu qo‘shiqdan so‘ng katta sahnalarga chiqib, gastrollar uyushtirgan va muxlislar e’tirofiga sazovor bo‘lgan.
Mazkur tarona uning ijodida yangi bosqichni boshlab bergan va san’atkor sifatida rivojlanishiga turtki bo‘lgan. Shu sababli, “Hazon” qo‘shig‘i Otabek Mutalxo‘jayev ijodida alohida o‘rin tutadi.

Отабек Муталхожаев: Мне принесший популярность «Хазон»
Когда у певца Отабека Муталхожаева спросили о самой важной песне в его творчестве, он ответил на этот вопрос ясно и без колебаний. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам певца, песня, которая принесла ему настоящую популярность — это «Хазон», написанная в 2007 году. По словам Отабека Муталхожаева, именно эта песня стала поворотным моментом в его жизни.
«Хазон» открыла перед ним большие возможности в мире искусства. После этой песни певец выступал на больших сценах, организовывал гастроли и завоевал признание поклонников.
Эта песня стала началом нового этапа в его творчестве и послужила толчком к развитию как артиста. Поэтому песня «Хазон» занимает особое место в творчестве Отабека Муталхожаева.