Vazira Yunusova: "Birovning qizini yomonlamang"
Uning fikriga ko‘ra, kelin bo‘lib keladigan qiz haqida gap ketganda, asossiz yomonlash yoki bilmagan narsaga aralashish noto‘g‘ri. "Ayollardan iltimos qilgan bo‘lardim: birovning qizini yomonlamang", deydi aktrisa.
Vazira Yunusovaning ta’kidlashicha, agar kimdir bir oiladan yoki qizdan so‘rasa va u haqida ma’lumotga ega bo‘lmasa, "bilmayman" deb javob berish madaniyatga mos bo‘ladi. Agar yaxshi bilsa, aksincha, yaxshi gapirib, maqtash kerakligini eslatadi.
U bunday gap-so‘zlarning oqibati oila va farzandlar tarbiyasiga salbiy ta’sir ko‘rsatishini aytib, "Nega yomonlaysiz, bu sizning nevaralaringizdan qaytadi", degan fikrni bildiradi. Aktrisaning so‘zlariga ko‘ra, har bir nikoh va taqdirda bir hikmat bor.
"Nima bo‘lganda ham, bu juftlik Alloh irodasi bilan birlashmoqda. Yomonlikka erishib nima qilasiz?" deya u ayollarni mehr-muruvvatli, insofli bo‘lishga chaqirgan.

Министр Юнусова: "Не ругайте чужую дочь"
Актриса Вазира Юнусова обратилась к женщинам с призывом не осуждать чужих дочерей. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её мнению, когда речь идёт о девушке, которая станет невесткой, необоснованно плохо отзываться или вмешиваться в то, чего не знаешь, неправильно. "Я бы попросила женщин: не осуждайте чужую дочь", — говорит актриса.
По словам Вазиры Юнусовой, если кто-то спрашивает о семье или девушке и не имеет информации, то ответ "не знаю" будет соответствовать культуре. Если же знает, наоборот, нужно говорить хорошо и хвалить.
Она отмечает, что такие разговоры негативно влияют на семью и воспитание детей, говоря: "Зачем вы осуждаете, это вернётся к вашим внукам". По словам актрисы, в каждом браке и судьбе есть своя мудрость.
"В любом случае эта пара объединяется по воле Аллаха. Что вы добьётесь злом?" — призвала она женщин быть добрыми и справедливыми.