G‘aybulla Tursunov ehtiyojmand oilaga yordam berdi
Mashhur xonanda G‘aybulla Tursunov yana bir bor saxovatli ish bilan jamoatchilikning e’tiborini qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, u Andijon viloyatida yashovchi bir oilaning kreditini to‘liq qoplab bergan. Mazkur xayrli ish Madaniyat vaziri Ozodbek Nazarbekov tomonidan ham tasdiqlandi.
Vazirning ta’kidlashicha, bu yordam san’atkorning shaxsiy tashabbusi bilan amalga oshirilgan. Ushbu harakat ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari tomonidan iliq kutib olindi va keng e’tirofga sazovor bo‘ldi.
Ayniqsa, og‘ir sharoitda yashayotgan oila uchun bu katta ko‘mak bo‘lgani qayd etildi. G‘aybulla Tursunov nafaqat o‘zining ijodiy faoliyati, balki insoniy fazilatlari bilan ham muxlislar qalbidan o‘rin egallab kelmoqda.

Гайбулла Турсунов помог нуждающейся семье
Известный певец Гайбулла Турсунов вновь привлек внимание общественности своим благородным поступком. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно информации, распространённой в социальных сетях, он полностью погасил кредит одной семьи, проживающей в Андижанской области. Этот благородный поступок был также подтверждён министром культуры Озодбеком Назарбековым.
По словам министра, эта помощь была оказана по личной инициативе артиста. Этот поступок тепло приняли пользователи социальных сетей и он получил широкое признание.
Особенно отметили, что это была большая поддержка для семьи, живущей в трудных условиях. Гайбулла Турсунов занимает место в сердцах поклонников не только благодаря своей творческой деятельности, но и человеческим качествам.