Ronaldu sog‘liq va farovonlik sohasiga sarmoya kiritdi
Dunyo futbolida eng ko‘p gol urgan Krishtianu Ronaldu nafaqat sportda, balki biznes sohasida ham faoliyatini kengaytirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda Saudiya Arabistonining "An-Nasr" jamoasida yuqori maosh bilan faoliyat yuritayotgan 41 yoshli portugaliyalik futbolchi yangi biznes loyiha boshladi. Ronaldu 7,5 million dollar miqdorida investitsiya kiritib, zamonaviy raqamli va shaxsiylashtirilgan sog‘liq hamda farovonlik tizimi – Pro2col Software faoliyatida qatnashmoqda.
Rasman ma’lum qilinishicha, u Herbalife kompaniyasiga tegishli HBL Pro2col Software sho‘ba korxonasining 10 foizlik ulushini sotib olgan. Pro2col tizimi Herbalife distribyutorlariga mijozlar bilan samarali ishlash, ularni qo‘llab-quvvatlash uchun zarur vositalar va tahliliy ma’lumotlar taqdim etadi.
Bu tizim orqali shaxsiylashtirilgan ovqatlanish va sog‘lom turmush xizmatlarini yanada kengroq auditoriyaga yetkazish maqsad qilingan. Ronaldu Herbalife kompaniyasi bilan 2013 yildan beri hamkorlik qilib kelmoqda.
Ushbu yangi investitsiya uning sog‘liq va farovonlik sohasidagi faoliyatini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Роналду инвестировал в сферу здоровья и благополучия
Криштиану Роналду, забивший больше всех голов в мировом футболе, расширяет свою деятельность не только в спорте, но и в бизнесе. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время 41-летний португальский футболист, который с высокой зарплатой выступает за саудовский клуб "Ан-Наср", начал новый бизнес-проект. Роналду инвестировал 7,5 миллиона долларов и участвует в деятельности современной цифровой и персонализированной системы здоровья и благополучия – Pro2col Software.
Официально сообщается, что он приобрел 10-процентную долю в дочерней компании HBL Pro2col Software, принадлежащей компании Herbalife. Система Pro2col предоставляет дистрибьюторам Herbalife необходимые инструменты и аналитические данные для эффективной работы с клиентами и их поддержки.
С помощью этой системы планируется донести услуги персонализированного питания и здорового образа жизни до более широкой аудитории. Роналду сотрудничает с компанией Herbalife с 2013 года.