Xonanda Yulduz Turdiyeva o‘z farzandlarining kelajakda san’at yo‘lini tanlashini unchalik istamasligini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, katta o‘g‘li yaqinda 17 yoshga to‘lgan va vaqti-vaqti bilan gitara chalishni o‘rganmoqda. Xonanda o‘g‘li bilan bo‘lgan suhbatini eslab, quyidagi voqeani hikoya qildi: — "Mehroj, san’atga qiziqishing bormi?" — deb so‘radim.
O‘g‘lim esa: "Oyi, bir bastakor yangi qo‘shiq chiqargan ekan, o‘sha qo‘shiqni men aytsam bo‘ladimi? Juda yoqdi", — dedi.
Shunda men: "Xo‘p, avval menga aytib ber-chi", — dedim. Ammo u: "Yo‘q, oyi, sizdan uyalaman", — deb javob berdi.
Yulduz Turdiyeva shuningdek, farzandlari tanlagan yo‘llariga qat’iy taqiq qo‘ymasligini ham ta’kidladi. Ularning haqiqatan ham san’atga iste’dodi bo‘lsa va bu borada o‘zlarini ko‘rsata olsalar, qarshilik qilmasligini aytdi.
— Agar farzandlarim chindan ham iqtidorli bo‘lsa, ularni bu yo‘ldan to‘xtatmayman. Chunki san’at insonning ichki ehtiyoji, uni majburan tark etishning iloji yo‘q.

Певица Юлдуз Турдиева заявила, что не очень хочет, чтобы её дети в будущем выбирали путь в искусстве. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, старшему сыну недавно исполнилось 17 лет, и время от времени он учится играть на гитаре. Певица вспомнила разговор с сыном и рассказала следующую историю: — «Мехрож, ты интересуешься искусством?» — спросила я.
Мой сын ответил: «Мама, один композитор выпустил новую песню, можно ли мне её спеть? Мне очень понравилась», — сказал он.
Тогда я сказала: «Хорошо, сначала расскажи мне о ней», — но он ответил: «Нет, мама, мне стыдно перед вами», — сказал он.
Юлдуз Турдиева также подчеркнула, что не будет строго запрещать детям выбирать свой путь. Если у них действительно есть талант к искусству и они смогут проявить себя в этой сфере, она не будет им препятствовать.
— Если мои дети действительно талантливы, я не остановлю их на этом пути. Потому что искусство — это внутренняя потребность человека, и невозможно заставить его отказаться от этого насильно.