Ra'no Yarasheva: "Teatrdan uzoqlasha olmayman"
O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Ra'no Yarasheva yaqinda Navo telekanaliga bergan intervyusida o‘z hayoti, farzandlariga bo‘lgan mehr-muhabbati va sahnaga sadoqati haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisa butun umri davomida farzandlari uchun mehnat qilganini, shu bilan birga teatrdan uzoqlasha olmasligini ta’kidladi. Ra'no Yarashevaning so‘zlariga ko‘ra, uning farzandlari onasining fidoyiligini chuqur his qiladi va doim minnatdorchilik bildiradi.
“Farzandlarim meni onajonim, bebahoim deb ko‘p aytishadi. Ular mening butun kuchim va vaqtimni ular uchun sarflaganimni yaxshi bilishadi.
Ular doim: ‘Onajon, siz biz uchun juda ko‘p mehnat qildingiz, endi ishlamang, dam oling’, deyishadi. Ammo men ularga: ‘Qanday qilib?
Men teatrdan keta olamanmi?’ deb javob beraman”, — deydi aktrisa. Ra'no Yarasheva uchun sahna va tomoshabin bilan muloqot hayotining ajralmas qismi hisoblanadi.
“Agar xalqim bilan uchrashmasam, hayotim mazmunini yo‘qotaman. Biz, ijodkorlar, xalqning duosi, samimiy qarsaklari va olqishlaridan kuch olamiz.
Ana shu mehr va e’tibor bizga ijod qilishga ilhom beradi”, — deydi u. Aktrisaning fikricha, farzand tarbiyasi va san’atga sadoqat uning hayotidagi eng muhim qadriyatlar bo‘lib, ular bir-birini to‘ldiradi.

Ра'но Ярашева: "Не могу отойти от театра"
Заслуженная артистка Узбекистана Ра'но Ярашева в недавнем интервью телеканалу Нavo рассказала о своей жизни, любви к детям и преданности сцене. Об этом сообщает Zamin.uz.
Актриса подчеркнула, что всю жизнь трудилась ради своих детей и при этом не может уйти из театра. По словам Ра'но Ярашевой, её дети глубоко чувствуют материнскую самоотверженность и всегда выражают благодарность.
«Дети часто называют меня мамой, своей бесценной. Они хорошо знают, что я всю свою силу и время посвятила им.
Они всегда говорят: «Мама, ты много для нас трудилась, теперь не работай, отдыхай». Но я им отвечаю: «Как же так?
Могу ли я уйти из театра?»», — говорит актриса. Для Ра'но Ярашевой сцена и общение с зрителями являются неотъемлемой частью жизни.
«Если я не встречаюсь с народом, моя жизнь теряет смысл. Мы, творческие люди, черпаем силы из молитв народа, искренних аплодисментов и одобрения.
Именно эта любовь и внимание вдохновляют нас на творчество», — говорит она. По мнению актрисы, воспитание детей и преданность искусству — самые важные ценности в её жизни, которые дополняют друг друга.