O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Ra'no Yarasheva yaqinda Navo telekanaliga bergan intervyusida o‘z hayoti va faoliyati haqida ochiq-oydin so‘zladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U farzandlariga umri va kuch-g‘ayratini bag‘ishlaganini, lekin sahna va teatrdan uzoqlasha olmasligini aytdi. Ra'no Yarashevaning ta'kidlashicha, farzandlari onasining mehnatini chuqur anglab, doimo e'tirof etishadi.
Ular uni "onajonim, bebahoim" deb atashadi va uning mehnatini qadrlashadi. Farzandlari onasiga: "Siz biz uchun juda ko‘p mehnat qildingiz, bizni o‘qitdingiz, turmushga berdingiz.
Endi hech narsa qilmang, mazza qilib yashang", deyishadi. Lekin Ra'no Yarasheva ularga: "Qanday qilib?
Men teatrdan keta olamanmi?" deb javob beradi. U sahna va tomoshabin bilan uchrashuvlar uning hayotida alohida o‘rin tutishini ta'kidlaydi.
"Agar xalqim bilan uchrashib turmasam, quvvat ololmayman. Biz, ijodkorlar, xalqning duosi, qarsaklari va samimiy olqishlaridan kuch olamiz.
Ana shu muhabbat bizga yana ijod qilishga ruh va ilhom bag‘ishlaydi", deydi u. Aktrisa fikricha, farzand tarbiyasidagi mas’uliyat va sahnaga bo‘lgan sadoqat uning hayotida bir-birini to‘ldirib kelayotgan ikki eng muhim qadriyat hisoblanadi.

Ра'но Ярашева: Сцена — неотъемлемая часть моей жизни
Заслуженная артистка Узбекистана Ра'но Ярашева недавно в интервью телеканалу Нavo откровенно рассказала о своей жизни и деятельности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она сказала, что посвятила свою жизнь и силы детям, но не может отказаться от сцены и театра. По словам Ра'но Ярашевой, её дети глубоко понимают труд матери и всегда его ценят.
Они называют её «мамочка моя, бесценная» и ценят её труд. Дети говорят матери: «Вы много для нас работали, учили нас, выдали замуж.
Теперь ничего не делайте, живите с удовольствием», — говорят они. Но Ра'но Ярашева отвечает им: «Как же так?
Могу ли я уйти из театра?» Она подчёркивает, что встречи со сценой и зрителями занимают особое место в её жизни.
«Если я не встречаюсь с моим народом, я не могу получить силы. Мы, творческие люди, черпаем энергию из молитв народа, аплодисментов и искренних похвал.
Эта любовь дарит нам дух и вдохновение для дальнейшего творчества», — говорит она. По мнению актрисы, ответственность в воспитании детей и преданность сцене — две самые важные ценности, которые дополняют друг друга в её жизни.