Ra'no Yarasheva: Sahnadan Uzoqlashish Mening Qo'limdan Kelmaydi
O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan artist Ra'no Yarasheva yaqinda Navo telekanaliga bergan intervyusida umri va bor kuchini farzandlariga bag'ishlaganini, shunga qaramay sahnadan uzoqlasha olmasligini ochiq aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o'z farzandlarining uning mehnatini chuqur tushunib, doim hurmat qilishlarini ta'kidladi. Farzandlari "Onajonim, bebahoim" deb ko'p aytishadi va uning mehnatini qadrlashadi.
Ular onasi umri va kuchini ular uchun sarflaganini yaxshi bilishadi. "Siz biz uchun juda ko'p mehnat qildingiz, onajon.
Bizni o'qitdingiz, turmushga berdingiz. Hayotimiz chiroyli.
Endi ishlamang, hech narsa qilmang, mazza qilib yashang", deyishadi. Lekin Yarasheva ularga "Qanday qilib?
Men teatrdan keta olamanmi?" deb javob beradi. Ra'no Yarasheva sahna va tomoshabin bilan uchrashuvning hayotida alohida o'rin tutishini aytadi.
"Agar xalqim bilan uchrashib turmasam, quvvat ololmayman. Biz, ijodkorlar, faqat xalqning duosi, qarsaklari va samimiy olqishlaridan kuch olamiz.
Ana shu muhabbat bizga yana ijod qilishga ruh va ilhom bag'ishlaydi", deydi u. Aktrisaning fikricha, farzand tarbiyasidagi mas'uliyat va sahnaga bo'lgan sadoqat uning hayotida bir-birini to'ldirib kelayotgan ikki eng muhim qadriyatdir.

Ра'но Ярашева: Уйти со сцены мне не под силу
Заслуженная артистка Узбекистана Ра'но Ярашева недавно в интервью телеканалу Нavo откровенно призналась, что посвятила всю свою жизнь и силы детям, но при этом не может отдалиться от сцены. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она подчеркнула, что её дети глубоко понимают её труд и всегда уважают её. Дети часто говорят: "Мамочка, моя бесценная", и ценят её труд.
Они хорошо знают, что мать посвятила им всю свою жизнь и силы. "Вы много для нас трудились, мамочка.
Вы нас учили, выдали замуж. Наша жизнь прекрасна.
Теперь не работайте, ничего не делайте, живите с удовольствием", — говорят они. Но Ярашева отвечает им: "Как же так?
Могу ли я уйти из театра?" Ра'но Ярашева говорит, что встреча со сценой и зрителями занимает особое место в её жизни.
"Если я не встречаюсь со своим народом, я не могу получить силы. Мы, творческие люди, черпаем энергию только из молитв народа, аплодисментов и искренних похвал.
Эта любовь даёт нам дух и вдохновение творить дальше", — говорит она. По мнению актрисы, ответственность за воспитание детей и преданность сцене — две самые важные ценности в её жизни, которые дополняют друг друга.