O‘zbekiston san’atida o‘ziga xos o‘ringa ega bo‘lgan xonanda Tohir Sodiqov ikki qizini turmushga uzatgan ota sifatida kuyov tanlash masalasida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U intervyularidan birida farzand tarbiyasi va oilaviy qadriyatlar haqida ochiq va samimiy fikrlarini bildirdi. Tohir Sodiqovning aytishicha, u qizlarini mustaqil fikrlaydigan, hayotda o‘z yo‘lini topa oladigan shaxs sifatida tarbiyalagan.
"Men qizlarimni shunday tarbiya berdimki, ular o‘zlari mustaqil qarorlar qabul qiladigan, o‘z yo‘lini topa oladigan shaxs bo‘lib yetishdi. Ular o‘z sevgilari bilan turmush qurishdi", deydi u.
Uning fikricha, kuyov tanlashda tashqi omillardan ko‘ra insonning ichki dunyosi muhimroqdir. Tohir Sodiqovning ta’kidlashicha, eng avvalo yigitning odamiyligi va xarakteriga e’tibor qaratish lozim.
Xonanda kuyov tanlashda "kerak" yoki "kerak emas" degan tushunchalardan ko‘ra, insoniy fazilatlar ustuvor bo‘lishi kerakligini ta’kidlaydi. Uningcha, mustahkam oila o‘zaro hurmat va sog‘lom xarakter asosida quriladi.

Тохир Содиков: "В выборе жениха важен внутренний мир"
Певец Тохир Содиков, занимающий особое место в искусстве Узбекистана, поделился своими мыслями о выборе жениха как отец, который выдал замуж двух своих дочерей. Об этом сообщает Zamin.uz.
В одном из интервью он откровенно и искренне высказался о воспитании детей и семейных ценностях. По словам Тохира Содикова, он воспитывал своих дочерей как самостоятельных личностей, способных найти свой путь в жизни.
"Я воспитывал своих дочерей так, чтобы они стали личностями, принимающими самостоятельные решения и способными найти свой путь. Они вышли замуж по любви", — говорит он.
По его мнению, при выборе жениха важнее внутренний мир человека, чем внешние факторы. Тохир Содиков подчеркивает, что в первую очередь нужно обращать внимание на человечность и характер молодого человека.
Певец отмечает, что при выборе жениха должны преобладать человеческие качества, а не понятия «нужно» или «не нужно». По его мнению, крепкая семья строится на взаимном уважении и здоровом характере.