Xonanda Yulduz Turdiyeva farzandlarining kelajakda san’at yo‘lini tanlashini unchalik xohlamasligini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U katta o‘g‘li yaqinda 17 yoshga to‘lganini va vaqti-vaqti bilan gitara chalib turishini aytib o‘tdi. Xonanda o‘g‘li bilan bo‘lgan suhbatni esladi: "Mehroj, san’atga qiziqishing bormi?" deb so‘radim.
O‘g‘lim esa: "Oyi, bir bastakor qo‘shiq tashlabdi, o‘sha qo‘shiqni men aytsam bo‘ladimi? Juda yoqdi", dedi.
Men: "Xo‘p, unda avval menga aytib ber-chi", dedim. Ammo u: "Yo‘q, oyi, sizdan uyalaman", deb javob berdi, deya hikoya qiladi xonanda.
Shuningdek, Yulduz Turdiyeva farzandlari masalasida qat’iy taqiq yo‘qligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, agar bolalari haqiqatan ham san’atga qobiliyatli bo‘lsa va bu yo‘lda o‘zini ko‘rsata olsa, u holda qarshilik qilmaydi.
"Agar farzandlarim chindan ham zo‘r bo‘lsa, ularni to‘xtatmayman. Chunki san’atni majburan tark etib bo‘lmaydi — bu ichki ehtiyoj, inson kasal bo‘lib qoladi", deya qo‘shimcha qildi xonanda.

Юлдуз Турдиева не хочет, чтобы её дети выбирали искусство
Певица Юлдуз Турдиева заявила, что не очень хочет, чтобы её дети в будущем выбрали путь искусства. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она отметила, что её старшему сыну недавно исполнилось 17 лет, и он время от времени играет на гитаре. Певица вспомнила разговор с сыном: "Мехрож, ты интересуешься искусством?" — спросила я.
Сын ответил: "Мама, один композитор написал песню, можно ли мне её спеть? Мне очень понравилась", — сказал он.
Я сказала: "Хорошо, тогда сначала расскажи мне", — но он ответил: "Нет, мама, мне стыдно перед тобой", — рассказывает певица.
Кроме того, Юлдуз Турдиева подчеркнула, что в вопросе детей у неё нет строгих запретов. По её словам, если дети действительно талантливы в искусстве и смогут проявить себя в этом направлении, она не будет им препятствовать.
"Если мои дети действительно талантливы, я не буду их останавливать. Потому что искусство нельзя бросить насильно — это внутренняя потребность, человек заболеет", — добавила певица.