Yulduz Turdiyeva farzandlarining san’atga qiziqishini qo‘llab-quvvatlaydi
Unga ko‘ra, katta o‘g‘li yaqinda 17 yoshga to‘ldi va vaqti-vaqti bilan gitara chaladi. Xonanda o‘g‘li bilan bo‘lgan bir suhbatni eslab o‘tdi.
U o‘g‘lidan san’atga qiziqishi bor-yo‘qligini so‘ragan. O‘g‘li esa bir bastakor qo‘shiq yaratganini va uni kuylashni istashini aytgan.
Shunda xonanda o‘g‘lidan avval qo‘shiqni o‘ziga aytib berishni so‘ragan. Ammo o‘g‘li onasidan uyalishini bildirgan.
Yulduz Turdiyeva farzandlari uchun qat’iy taqiqlar yo‘qligini ham ta’kidladi. Unga ko‘ra, agar bolalari san’atga haqiqiy qobiliyatlari bo‘lsa va bu yo‘lda o‘zlarini namoyon qila olishsa, u holda qarshilik qilmasligini aytdi.
U san’atni majburan tark etib bo‘lmasligini, bu ichki ehtiyoj ekanligini va inson kasal bo‘lib qolishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.

Юлдуз Турдиева поддерживает интерес своих детей к искусству
Певица Юлдуз Турдиева заявила, что не очень хочет, чтобы её дети в будущем выбирали сферу искусства. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, старшему сыну недавно исполнилось 17 лет, и время от времени он играет на гитаре. Певица вспомнила один разговор с сыном.
Она спросила у сына, интересуется ли он искусством. Сын ответил, что сочинил одну песню и хочет её исполнить.
Тогда певица попросила сына сначала спеть песню ей. Но сын сказал, что стесняется матери.
Юлдуз Турдиева также подчеркнула, что для своих детей у неё нет строгих запретов. По её словам, если у детей есть настоящий талант к искусству и они могут проявить себя в этом направлении, то она не будет им препятствовать.
Она добавила, что искусство нельзя бросить насильно, это внутренняя потребность, и человек может заболеть, если лишится её.