Xonanda Ozoda Nursaidovaning 2002 yilda kuylangan "Bemor qiz nolasi" va 2006 yilda ijro etilgan "Kechagimas 2" qo‘shiqlari asosida film uchun ssenariy yozilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastlab, filmning bosh roliga Ozoda Nursaidovaning o‘zi taklif etilgan edi. Biroq, xonanda kinoda rol o‘ynamasligini, har kim o‘z sohasida ishlagani ma’qul ekanligini ma’lum qilgan.
U bergan intervyularidan birida "Nega kinoda rol o‘ynamaysiz?" degan savolga, inson o‘z kasbini sidqidildan bajargani to‘g‘riroq bo‘lishini aytgan. Shuningdek, Ozoda Nursaidova bir vaqtlar ko‘plab filmlarga bosh rol uchun takliflar bo‘lganini, ammo ularning barchasini rad etganini ham bildirgan.
Lekin, mazkur film ssenariysi juda ta’sirli bo‘lganligi sababli, xonanda bu safar istisno tariqasida kichik epizodda ishtirok etishga rozi bo‘lgan. U bunga bir yildan so‘ng qanday qilib rozilik berganini ham ochiqladi.
Rejissyor unga: "Bu filmga tushmasangiz bo‘lmaydi. Chunki film ssenariysi aynan shu qo‘shiqdan kelib chiqqan.
Bizga voqealar rivoji va syujet g‘oyasi qo‘shiqdagi mazmun turtki bo‘ldi. Shundan keyin ssenariy yozdim.
Shuning uchun iltimos, hech bo‘lmaganda kichkina rol o‘ynab bering", deb tushuntirgan. Ozoda Nursaidova buni tushunib, rozi bo‘lganini va film unga juda yoqqanini, hatto ko‘rib yig‘laganini izoh berdi.

Озода Нурсаидова согласилась на небольшую роль в фильме
На основе песен певицы Озоды Нурсаидовой "Плач больной девушки" 2002 года и "Не вчера 2" 2006 года был написан сценарий для фильма. Об этом сообщил Zamin.uz.
Изначально на главную роль в фильме была приглашена сама Озода Нурсаидова. Однако певица заявила, что не будет играть в кино, так как каждый должен работать в своей сфере.
В одном из своих интервью на вопрос "Почему вы не играете в кино?" она ответила, что правильнее искренне выполнять свою профессию. Также Озода Нурсаидова сообщила, что ранее ей поступало много предложений на главные роли в фильмах, но она все их отклонила.
Тем не менее, поскольку сценарий этого фильма был очень впечатляющим, певица на этот раз согласилась принять участие в небольшом эпизоде в исключение. Она также рассказала, как спустя год дала согласие.
Режиссер объяснил ей: "Вы просто обязаны сняться в этом фильме, потому что сценарий основан именно на этой песне.
Для нас развитие событий и идея сюжета были вдохновлены содержанием песни. После этого я написал сценарий.
Поэтому, пожалуйста, сыграйте хотя бы маленькую роль", — объяснил он. Озода Нурсаидова поняла это, согласилась и отметила, что фильм ей очень понравился, она даже плакала, смотря его.