Xonanda Ozoda Nursaidovaning 2002 yilda kuylangan "Bemor qiz nolasi" hamda 2006 yilda ijro etilgan "Kechagimas 2" qo‘shiqlari asosida film ssenariysi yozilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastlab, ushbu filmning bosh roliga aynan Ozoda Nursaidovaning o‘zi taklif etilgan edi. Biroq, xonanda kinoda rol o‘ynamasligini, har kim o‘z sohasida ishlashi ma’qul deb hisoblashini bildirgan.
U bergan intervyularidan birida, "Nega kinoda rol o‘ynamaysiz?" degan savolga, inson o‘z kasbini sidqidildan bajargani to‘g‘riroq ekanini ta’kidlagan. Ozoda Nursaidova bir paytlar ko‘plab filmlarga bosh rol uchun takliflar bo‘lganini, ammo ularning barchasini rad etganini ham ma’lum qilgan.
Biroq, mazkur film ssenariysi juda ta’sirli chiqqani sababli, xonanda bu safar istisno tariqasida kichik epizodda ishtirok etishga rozi bo‘lgan. U bunga qanday qilib rozi bo‘lganini ochiqladi: Rejissyor unga film ssenariysi aynan qo‘shiqdan ilhomlanganini va voqealar rivoji, syujet g‘oyasi qo‘shiq mazmunidan turtki olganini tushuntirgan.
Rejissyor iltimos qilganida, Ozoda Nursaidova bunga tushungan va rozi bo‘lgan. Film unga juda yoqqanini, hatto ko‘rib yig‘laganini aytgan.

Озода Нурсаидова согласилась на небольшую роль в фильме
Певица Озода Нурсаидова на основе песен "Плач больной девушки", исполненной в 2002 году, и "Не вчера 2", исполненной в 2006 году, написала сценарий фильма. Об этом сообщает Zamin.uz.
Изначально на главную роль в этом фильме была приглашена сама Озода Нурсаидова. Однако певица заявила, что не будет играть в кино, так как считает правильным, чтобы каждый работал в своей сфере.
В одном из своих интервью на вопрос "Почему вы не играете в кино?" она подчеркнула, что правильнее искренне выполнять свою профессию. Озода Нурсаидова также сообщила, что ей неоднократно предлагали главные роли в фильмах, но она все отказывалась.
Однако, поскольку сценарий этого фильма получился очень впечатляющим, певица в этот раз согласилась принять участие в небольшом эпизоде в качестве исключения. Она раскрыла, как согласилась на это: режиссер объяснил ей, что сценарий фильма вдохновлен именно песней, а развитие событий и идея сюжета основаны на содержании песни.
Когда режиссер попросил, Озода Нурсаидова поняла и согласилась. Ей очень понравился фильм, она даже плакала, смотря его.