Tohir Sodiqov o‘zbek estradasining taniqli vakillaridan biri bo‘lib, musiqachi, bastakor, aktyor va "Bolalar" guruhi solisti sifatida ko‘pchilikka ma’lum. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist unvoniga sazovor bo‘lgan hamda "Nihol" mukofoti va "Tarona" kabi nufuzli sovrinlar sohibidir. San’atkor intervyularidan birida uning oilasini mustahkam saqlab kelayotgani haqida gapirdi.
U oila masalasida qat’iy qarashlarga ega ekanligini ochiq aytdi. "Albatta, bir ishni boshlaganingdan keyin uni oxirigacha olib borish kerak.
Erkak kishida ayol bitta bo‘lishi kerak, faqat eng yaxshi ko‘rgan, jonajon, o‘z oilasining bekasi bo‘lishi shart", — deydi xonanda. Tohir Sodiqovning so‘zlariga ko‘ra, oila muqaddas tushuncha bo‘lib, unga sodiqlik va mas’uliyat bilan yondashish kerak.
Uning fikricha, baxtli turmushning asosi muhabbat, ishonch va barqarorlikdir. Oila a'zolari orasidagi samimiylik va bir-biriga bo‘lgan hurmat turmushning mustahkam bo‘lishiga yordam beradi.

Тохир Содиков: Семья — священное и ответственное понятие
Тохир Содиков — один из известных представителей узбекской эстрады, музыкант, композитор, актёр и солист группы «Дети», известный многим. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он удостоен звания Заслуженного артиста Узбекистана, а также является обладателем престижных наград, таких как «Нихол» и «Тарона». В одном из интервью артист рассказал о том, как он крепко сохраняет свою семью.
Он открыто заявил, что имеет твёрдую позицию по вопросам семьи. «Конечно, начав какое-то дело, нужно довести его до конца.
У мужчины должна быть одна женщина — только самая любимая, родная, хранительница своей семьи», — говорит певец. По словам Тохира Содикова, семья — это святое понятие, к которому нужно относиться с верностью и ответственностью.
По его мнению, основой счастливой жизни являются любовь, доверие и стабильность. Искренность и уважение между членами семьи помогают укрепить семейные отношения.