Zebo Rahimova turmush qurish haqidagi fikrlarini o‘rtoqlashdi
Bloger Zebo Rahimova intervyulardan birida shaxsiy hayoti va turmush qurishga oid fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bolalik davrida ilk sovchilar 12 yoshida kelganini esladi. 18 yoshida yana bir yigit tomonidan sovchi qo‘yilganini aytdi.
Yigitning oilasi yaxshi taassurot qoldirgan bo‘lsa-da, yigitning o‘zi kutilgandek bo‘lmagan. "Bizga umuman mos kelmaydigan inson ekan", dedi Zebo.
Bu voqeadan so‘ng ota-onasi o‘zlarini aybdor his qilgan va avval turmush o‘rtog‘ini tanlab berishni istashganini aytishdi. Zeboning so‘zlariga ko‘ra, o‘sha vaqtlarda ota-onasi "kimni munosib deb topsak, shunga turmushga chiqasan" deyishgan.
Zebo bu fikrga qarshi chiqmagan, chunki kimnidir sevib qolishini tasavvur qilmagan. Keyinchalik ota-onasi qarorni uning o‘ziga qoldirishdi.
"Qanday yigit bo‘lishi kerak?" degan savolga javoban Zebo aniq reja qilmaganini, ammo unga kerakli fazilatlar mavjud bo‘lsa, o‘sha inson bilan turmush qurishi mumkinligini aytdi. Bundan tashqari, bloger tanlangan insonni yaxshi ko‘rish kerakligini ta’kidladi.

Зебо Рахимова поделилась своими мыслями о замужестве
Блогер Зебо Рахимова в одном из интервью поделилась своими мыслями о личной жизни и замужестве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она вспомнила, что первые ухажёры появились у неё в детстве, когда ей было 12 лет. В 18 лет ей снова сделал предложение один молодой человек.
Хотя семья парня произвела хорошее впечатление, сам молодой человек оказался не таким, как ожидалось. «Он оказался человеком, который нам совсем не подходит», — сказала Зебо.
После этого случая её родители почувствовали себя виноватыми и сказали, что хотели сначала выбрать ей супруга. По словам Зебо, тогда родители говорили: «Кого мы сочтём достойным, с тем и выйдешь замуж».
Зебо не возражала против этого мнения, так как не представляла, что может влюбиться. Позже родители оставили решение за ней самой.
В ответ на вопрос «Каким должен быть молодой человек?» Зебо сказала, что у неё не было чёткого плана, но если у человека есть необходимые качества, она может выйти за него замуж. Кроме того, блогер подчеркнула, что нужно любить выбранного человека.