Yildiz Tilbe muhtojlar uchun global xayriya kampaniyasini boshladi
Turkiyalik taniqli xonanda Yildiz Tilbe G‘azo va boshqa inqirozlar yuz berayotgan hududlarda katta xayriya ishlarini boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Ramazon oyi davomida har kuni G‘azoda qurolli to‘qnashuvlar oqibatida ochlikdan aziyat chekayotgan 12 ming kishi uchun iftor dasturxonini tayyorlamoqda. Xonandaning ma'lum qilishicha, u muhtojlarga issiq taomlarni nodavlat tashkilotlar orqali yetkazadi va iftor tadbirlarini moliyalashtirish ishlarini allaqachon yakunlagan.
Tilbe faqat bitta hudud bilan cheklanmay, "Har bir uyda issiq ovqat bo‘lishi kerak!" shiori ostida keng geografik mintaqada muhtojlarga yordam ko‘rsatmoqda. Bu yordam Yaman, Suriya, Afg‘oniston, Sharqiy Turkiston, Efiopiya, Janubiy Sudan, Arakan va Kashmir kabi mintaqalarga ham yetkazilishi rejalashtirilgan.
Ramazon iftori dasturxonining tashkiliy qismini Tilbe nomidan Quddus ko‘ngillilari uyushmasi amalga oshirmoqda. Xonandaning sa’y-harakatlari tufayli ko‘plab insonlar issiq taom bilan ta’minlanmoqda.
Bu tashabbus ko‘plab odamlar uchun katta yordam bo‘lmoqda va ularga hayotiy qiyinchiliklarni yengishda yordam bermoqda. Tilbening xayriya faoliyati keng miqyosda qo‘llab-quvvatlanmoqda.

Yildiz Tilbe запустила глобальную благотворительную кампанию для нуждающихся
Известная турецкая певица Йылдыз Тильбе начала масштабные благотворительные акции в Газе и других регионах, где происходят кризисы. Об этом сообщает Zamin.uz.
В течение месяца Рамадан она ежедневно готовит ифтар для 12 тысяч человек, страдающих от голода из-за вооружённых столкновений в Газе. По словам певицы, она доставляет горячие блюда нуждающимся через неправительственные организации и уже завершила финансирование ифтаров.
Тильбе не ограничивается одним регионом и под лозунгом «В каждом доме должна быть горячая еда!» оказывает помощь нуждающимся в широком географическом охвате. Планируется также доставка помощи в такие регионы, как Йемен, Сирия, Афганистан, Восточный Туркестан, Эфиопия, Южный Судан, Аракан и Кашмир.
Организационную часть ифтаров от имени Тильбе осуществляет Ассоциация волонтёров Иерусалима. Благодаря усилиям певицы многие люди обеспечиваются горячей едой.
Эта инициатива является большой поддержкой для многих людей и помогает им справляться с жизненными трудностями. Благотворительная деятельность Тильбе получает широкую поддержку.