G'ulomjon Yoqubov 76 yoshni qarshi oldi
O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti G‘ulomjon Yoqubov 76 yoshga to‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San’atkorning muxlislari va ixlosmandlari uni tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, ijtimoiy tarmoqlarda samimiy tilaklar qoldirishdi. G‘ulomjon Yoqubov 1950 yil 1 martda dunyoga kelgan.
U Toshkent teatr va rassomlik san’ati institutini tamomlagan. Xonanda o‘zining kuchli va yoqimli ovozi, ijrochilikdagi emotsional va ko‘tarinki uslubi bilan ajralib turadi.
San’atkorning repertuarida ko‘plab mashhur qo‘shiqlar mavjud bo‘lib, ular orasida "Zilola", "Elim deb", "Feruz", "Dilorom", "Begoyim", "Qomat", "Ketolmaysan" kabi asarlar muxlislar orasida katta mashhurlikka ega. G‘ulomjon Yoqubov, shuningdek, bir qator kinofilmlarda ham rol ijro etgan.
Xususan, "Shaytanat" teleseriali va "Katta hovli" filmi orqali u tomoshabinlarga aktyor sifatida ham tanilgan. Uning san’atdagi faoliyati ko‘plab yillar davomida davom etib, muxlislar qalbidan joy olgan.

G'ulomjon Yoqubov 76 yoshni qarshi oldi
Народный артист Узбекистана и Каракалпакстана Гуломджон Якубов отметил 76-летие. Об этом сообщает Zamin.uz.
Поклонники и почитатели артиста поздравили его с днем рождения и оставили искренние пожелания в социальных сетях. Гуломджон Якубов родился 1 марта 1950 года.
Он окончил Ташкентский институт театра и изобразительного искусства. Певец выделяется своим сильным и приятным голосом, а также эмоциональным и вдохновляющим стилем исполнения.
В репертуаре артиста много известных песен, среди которых такие произведения, как "Зилола", "Элим деб", "Феруз", "Дилором", "Бегойим", "Комат", "Кетолмайсан", которые пользуются большой популярностью среди поклонников. Гуломджон Якубов также сыграл роли в ряде кинофильмов.
В частности, благодаря телесериалу "Шайтанат" и фильму "Катта ховли" он стал известен зрителям и как актер. Его творческая деятельность в искусстве продолжалась многие годы и заняла особое место в сердцах поклонников.