Xonanda Dilnoz o‘zining ijodiy faoliyati bilan bog‘liq xarajatlar haqida intervyularidan birida ochiq gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, konsertlar va xizmatlardan tushgan mablag‘larning hammasi shaxsiy ehtiyojlarga emas, balki ijodiy jarayonlarga ham sarflanadi. San’atkor daromadning bir qismini ijodga yo‘naltirishini ta’kidladi.
Masalan, bir oddiy qo‘shiqni tayyorlash uchun o‘rtacha 3 ming dollar mablag‘ talab qilinadi. Klip suratga olish xarajatlari esa bundan ham qimmatroq.
Dilnozning aytishicha, odatda klip ishlab chiqarish uchun 4–5 ming dollar atrofida mablag‘ sarflanadi. Ba’zi hollarda klipning byudjeti 10–15 ming dollargacha yetishi mumkin.
Hozirda Dilnozning yangi klipi taxminan 4–5 ming dollar atrofida mablag‘ evaziga suratga olinayotganini ma’lum qildi. Bu raqamlar san’atkorlarning ijodiy faoliyatida qanchalik katta mablag‘lar sarflanishini ko‘rsatadi.

Дилноз откровенно рассказала о своих творческих расходах
Певица Дилноз откровенно рассказала в одном из интервью о расходах, связанных с её творческой деятельностью. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, все средства, полученные от концертов и услуг, расходуются не только на личные нужды, но и на творческий процесс. Артистка подчеркнула, что часть дохода направляется на творчество.
Например, на подготовку одной простой песни требуется в среднем 3 тысячи долларов. Расходы на съемку клипа ещё дороже.
По словам Дилноз, обычно на производство клипа тратится около 4–5 тысяч долларов. В некоторых случаях бюджет клипа может достигать 10–15 тысяч долларов.
В настоящее время Дилноз сообщила, что её новый клип снимается примерно за 4–5 тысяч долларов. Эти цифры показывают, насколько большие средства тратятся на творческую деятельность артистов.