Dunyoning eng boy va nufuzli oilalaridan biri bo'lgan Rokfellerlar sulolasi haqida ko'pchilik eshitgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu oilaning vakillari o'zlarining ulkan boyligi va siyosiy ta'siri bilan tarixda muhim o'rin egallagan. Hozirgi kunda ushbu sulolaning eng ko'zga ko'ringan vakillaridan biri Ariana Rokfeller hisoblanadi.
U 1982 yil 26 mayda Kembrij shahrida tug'ilgan. Ariana, mashhur neft magnati Jon Rokfellerning evarasi va XX asrning nufuzli bankirlaridan biri, "Chase Bank" rahbari Devid Rokfellerning nabirasi sanaladi.
Uning oilasi 10 milliard dollardan ortiq boylikka egaligi aytiladi. Shunga qaramay, Ariana o'zini faqat merosxo'r sifatida emas, balki mustaqil shaxs sifatida ko'rsatishga intiladi.
Uning qanday hayot kechirishi va boylikka munosabati ko'pchilikni qiziqtiradi. Ariana o'zining ijtimoiy faolligi, modaga qiziqishi va xayriya ishlari bilan tanilgan.
U hashamatli hayot kechirsada, ajdodlaridan qolgan mas'uliyatni chuqur his qiladi. Uning hayoti boylik va shaxsiy maqsadlar o'rtasidagi muvozanatni saqlashga urinayotgan zamonaviy yosh avlod vakili uchun yorqin misol bo'lib xizmat qiladi.

Ариана Рокфеллер: ищет независимую жизнь вне наследства
Многие слышали о династии Рокфеллеров, одной из самых богатых и влиятельных семей в мире. Об этом сообщает Zamin.uz.
Представители этой семьи занимали важное место в истории благодаря своему огромному богатству и политическому влиянию. Сегодня одной из самых заметных представительниц этой династии является Ариана Рокфеллер.
Она родилась 26 мая 1982 года в городе Кембридж. Ариана является невесткой известного нефтяного магната Джона Рокфеллера и внучкой одного из влиятельных банкиров XX века, главы "Chase Bank" Дэвида Рокфеллера.
Говорят, что её семья владеет состоянием свыше 10 миллиардов долларов. Тем не менее, Ариана стремится показать себя не только как наследница, но и как независимая личность.
Многих интересует, как она живёт и как относится к своему богатству. Ариана известна своей социальной активностью, интересом к моде и благотворительной деятельностью.
Хотя она ведёт роскошный образ жизни, она глубоко ощущает ответственность, оставленную предками. Её жизнь служит ярким примером для современного молодого поколения, пытающегося сохранить баланс между богатством и личными целями.