O‘zbekiston xizmat ko‘rsatgan artisti Gulchehra Sa’dullayeva yetmish olti yoshni qarshi oldi
O‘zbekiston san’ati rivojiga ulkan hissa qo‘shgan, o‘zining betakror rollari bilan tomoshabinlar qalbidan chuqur joy olgan O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Gulchehra Sa’dullayeva 12-aprel kuni o‘zining 76 yoshini nishonladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yurtimizning sevimli aktrisasi bo‘lmish san’atkorning tavallud ayyomi yaqinlari, shogirdlari hamda ko‘plab muxlislari tomonidan katta ehtirom va samimiy tilaklar bilan qarshi olindi. Aktrisaning qizi, taniqli aktrisa Muqaddas Sa’dullayeva ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida onasi bilan bog‘liq esdalik videolarni bo‘lishib, ushbu kunni shukrona kuni deb atadi.
U o‘zining dildan chiqqan tilaklarida onasining doimo sog‘-omon, baxtli va uzoq umr ko‘rishini so‘radi. Shuningdek, Muqaddas Sa’dullayeva muxlislar tomonidan yo‘llangan minglab tabriklarni onasiga yetkazayotganini va ularning har biriga alohida e’tibor qaratayotganini ma’lum qildi.
Tug‘ilgan kun munosabati bilan Gulchehra Sa’dullayevaning xonadoni bayramona kayfiyat bilan to‘ldi. Yaqinlari va oila a’zolari aktrisani kutilmagan sovg‘alar va iliq e’tibor bilan xushnud etishdi.
Ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari ham chetda qolmay, sevimli aktrisaga uzoq umr, mustahkam sog‘lik va ijodiy baraka tilab, o‘zlarining samimiy izohlarini qoldirishmoqda. Gulchehra Sa’dullayeva nafaqat o‘zining sermahsul ijodi, balki hayotdagi kamtarligi va o‘rnak bo‘larli oilaviy qadriyatlari bilan ham ko‘pchilik uchun namuna hisoblanadi.
Uning ijod yo‘li yosh avlod vakillari uchun hamisha ibratli bo‘lib kelgan. Muxlislar aktrisani navbatdagi shaxsiy bayrami bilan qutlar ekan, unga kelgusida ham yangi rollar va ijodiy muvaffaqiyatlar hamroh bo‘lishini tilab qolishdi.
Bunday e’tibor va muhabbat san’atkor uchun eng katta mukofot ekanligi shubhasizdir. Biz ham o‘z navbatida ustoz san’atkorga uzoq umr va sihat-salomatlik tilaymiz.

Заслуженная артистка Узбекистана Гульчехра Садуллаева отметила семьдесят шесть лет
Заслуженная артистка Узбекистана Гульчехра Садуллаева, внесшая огромный вклад в развитие искусства Узбекистана и глубоко занявшая место в сердцах зрителей своими неповторимыми ролями, 12 апреля отметила свой 76-летний юбилей. Об этом сообщает Zamin.uz.
День рождения любимой актрисы нашей страны был встречен с большим почтением и искренними пожеланиями близкими, учениками и многочисленными поклонниками. Дочь актрисы, известная актриса Мукаддас Садуллаева, поделилась в своих социальных сетях памятными видеороликами о матери, назвав этот день днем благодарности.
В своих искренних пожеланиях она пожелала матери всегда быть здоровой, счастливой и долголетия. Также Мукаддас Садуллаева сообщила, что передает матери тысячи поздравлений от поклонников и уделяет особое внимание каждому из них.
По случаю дня рождения дом Гульчехры Садуллаевой наполнился праздничным настроением. Близкие и члены семьи порадовали актрису неожиданными подарками и теплым вниманием.
Пользователи социальных сетей также не остались в стороне, оставляя искренние комментарии с пожеланиями долгой жизни, крепкого здоровья и творческого вдохновения любимой актрисе. Гульчехра Садуллаева является примером для многих не только своим плодотворным творчеством, но и скромностью в жизни и достойными семейными ценностями.
Ее творческий путь всегда был поучительным для представителей молодого поколения. Поздравляя актрису с очередным личным праздником, поклонники пожелали ей новых ролей и творческих успехов в будущем.
Несомненно, такое внимание и любовь являются самой большой наградой для артиста. Мы, в свою очередь, желаем заслуженной артистке долгой жизни и крепкого здоровья.