Nargiza Abdullayeva farzandlarining sanotga bo‘lgan qiziqishi haqida so‘zlab berdi
Taniqli aktrisa Nargiza Abdullayeva Mening oshxonam loyihasiga bergan intervyusida o‘zining shaxsiy hayoti, oilaviy qadriyatlari va farzandlarining tarbiyasi haqida samimiy suhbat qurdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisaning ta’kidlashicha, uning farzandlari zamonaviy texnologiyalar va ijtimoiy tarmoqlar rivojlangan davrda yashasa-da, virtual olamga unchalik qiziqish bildirmaydi. Hatto ular onasining ijodiy yo‘li va o‘tmishdagi mashhur rollari bilan ham yaqindan tanish emaslar.
Aktrisa farzandlari faqat uning yaqinda suratga tushgan reklamalari yoki qisqa roliklarini ko‘rib borishini, biroq san’atkor sifatidagi faoliyatiga chuqur nazar tashlamasliklarini alohida qayd etdi. Eng e’tiborli jihati shundaki, aktrisaning farzandlari maktabda ham o‘zlarini oddiy o‘quvchi sifatida tutishga harakat qilishadi.
Ularning tengdoshlari uzoq vaqt davomida Nargiza Abdullayevaning farzandlari ekanligini bilmay kelishgan. Aktrisaning so‘zlariga ko‘ra, farzandlari o‘zlarini kimningdir farzandi sifatida emas, balki shaxs sifatida namoyon etishni va o‘z kuchlari bilan muvaffaqiyatga erishishni afzal ko‘rishadi.
Ular o‘z harakatlari uchun o‘zlari javobgarlikni his qiladigan mustaqil yoshlar bo‘lib voyaga yetmoqda. Aktrisa farzandlarining omma e’tiboridan chetda qolishni istashlari ularning tarbiyasidagi muhim qirra ekanini ta’kidladi.
O‘g‘li ijtimoiy tarmoqlarga umuman qiziqmaydi, hatto ona-bola birgalikda rasmga tushishni ham unchalik xush ko‘rmaydi. Videolarga taklif qilinganda esa, u onasidan o‘zini bu jarayonga aralashtirmasligini so‘raydi.
Qizining qiziqishi bir oz bo‘lsa-da, umuman olganda, farzandlarining oddiy va kamtarona hayot kechirishga intilishi aktrisa uchun quvonarli holdir. Ushbu suhbat ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari orasida katta qiziqish uyg‘otdi va ko‘plab muxlislar aktrisaning farzand tarbiyasidagi o‘ziga xos yondashuvini yuqori baholashdi.

Наргиза Абдуллаева рассказала об интересе своих детей к ремеслу
Известная актриса Наргиза Абдуллаева в интервью проекту «Моя кухня» искренне поговорила о своей личной жизни, семейных ценностях и воспитании детей. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Актриса отметила, что её дети, несмотря на то что живут в эпоху развития современных технологий и социальных сетей, не проявляют особого интереса к виртуальному миру. Они даже не знакомы близко с творческим путем матери и её знаменитыми ролями в прошлом.
Актриса отдельно подчеркнула, что дети видят лишь её недавно снятые рекламные ролики или короткие видео, но не следят глубоко за её деятельностью как артистки. Самым примечательным является то, что дети актрисы стараются вести себя в школе как обычные ученики.
Их сверстники долгое время не знали, что они являются детьми Наргизы Абдуллаевой. По словам актрисы, её дети предпочитают проявлять себя не как чьи-то дети, а как личности, и стремиться к успеху собственными силами.
Они растут независимыми молодыми людьми, которые чувствуют ответственность за свои поступки. Актриса подчеркнула, что желание детей оставаться вне общественного внимания является важным аспектом их воспитания.
Сын вообще не интересуется социальными сетями и даже не очень любит фотографироваться вместе с матерью. Когда его приглашают в видеоролики, он просит мать не вовлекать его в этот процесс.
Дочь проявляет некоторый интерес, но в целом стремление детей вести простую и скромную жизнь радует актрису. Эта беседа вызвала большой интерес среди пользователей социальных сетей, и многие поклонники высоко оценили особенный подход актрисы к воспитанию детей.